Marszałek Cezary Przybylski: Karpacz będzie miał profesjonalny tor saneczkowy

Połowa inwestycji zostanie sfinansowana z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

1,5 mln zł – taką kwotę samorząd województwa zainwestuje w przebudowę toru saneczkowego w Karpaczu. Obiekt w nowej odsłonie ma być gotowy w 2020 roku. 

Modernizacja toru to jedna ze strategicznych inwestycji sportowych, która znalazła się w Programie Rozwoju Sportu w Województwie Dolnośląskim.
Odnowiony tor saneczkowy będzie miał długość 451 metrów i zgodnie z założeniami będzie funkcjonował przez cały rok. Dostęp do niego będą mieli zarówno zawodowi sportowcy, jak i saneczkarze-amatorzy, którzy odwiedzą Karpacz. Koszt jego remontu to 3 mln zł, z czego połowę sfinansuje Samorząd Województwa Dolnośląskiego.
- Wsparcie rozbudowy i infrastruktury sportowej jest kolejnym elementem do stworzenia spójnego systemu szkolenia obejmującego bazę sportową, wsparcie klubów i indywidualny rozwój talentów sportowych – mówi marszałek Cezary Przybylski - Potwierdzają to inwestycje, które wsparło województwo. To m.in. Polana Jakuszycka oraz Centrum Polskiego Biathlonu na Jamrozowej Polanie w Dusznikach - Zdroju. Teraz przyszedł czas na profesjonalny tor saneczkowy. Dolny Śląsk jest najlepszy w kraju w rywalizacji dzieci i młodzieży w sportach saneczkowych. W 2017 roku w Ogólnopolskim Współzawodnictwie Dzieci i Młodzieży wygrał ogólnopolską rywalizację, kluby MKS Karkonosze Jelenia Góra i KS Śnieżka Karpacz są od lat czołowymi klubami w sportach saneczkowych w kraju – dodaje.
W Karpaczu istnieją wieloletnie tradycje uprawiania sportu saneczkowego. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Karpaczu prowadzący klasy mistrzostwa sportowego od wielu lat wychowuje i kształci najlepszych saneczkarzy w kraju. Warto wspomnieć, że na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Pjong Czang startowali zawodnicy będący niegdyś uczniami tej szkoły: Wojciech Chmielewski, Jakub Kowalewski, Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz, Natalia Wojtuściszyn. 

Komentarze (16)

Jak się uaktywnili przed samymi wyborami :D W piątek będzie chyba najwięcej obietnic :D Gdyby nie cisza wyborcza to zaraz po pierwszych sondażach kandydaci obiecaliby inwestycje na miarę olimpiady :D

Był aktywny cały czas tylko,że na TYPis nie puszczali.

przedwyborczy rzut na tasme???

Jeden nawet Mierzeję Wiślaną zaczął przekopywać w środę i powiedział , że jak wygra to dokończy po niedzieli i na środę będzie gotowe

Nie mają na co wydawać pieniędzy, tylko na tor saneczkowy, żeby 5 osób z niego korzystało a na zawody przyjdzie drugie 5, czyli mama albo tato zawodnika. Brawo dla marszałka

To z winy Przybylskiego i jego koalicjantów z PiS nasze miasto jest w zapaści komunikacyjnej. Brak porządnej szerokiej drogi do S3. Czyja to wina? Jakie działania podjął rządzący województwem DRS, marszałek Przybylski, Papaj i Wrotniewski? Dbali o swoje tyłki.

Jrdi byłeś widziałeś jakieś zawody ? 5 osób to w domu masz.

Wow! Wybory powinny być co roku. Co za cuda się dzieją, że Przybylski przypomniał sobie, że Dolny Śląsk nie kończy się na rogatkach Wrocławia... Jaki on okazuje się wspaniałomyślny dla naszego regionu. W ciągu ostatnich miesięcy wszędzie go pełno. Ale spokojnie, po wyborach wszystko wróci do normy. :)

Przestrzegam wszystkich potencjalnych zainteresowanych przed jakąkolwiek współpracą z Jerzym Łużniakiem. Ten człowiek posuwa się do gróźb i zastraszania, gdy nie zachowujemy się tak, jak on zagra i mówiąc potocznie "stawiamy" mu się. Polecam przejrzenie artykułu o budowie singletracków w Sobieszowie. Gdy Jerzy Łużniak otrzymał pismo od nadzorców, że trasa jest budowana niezgodnie z projektem, niechlujnie i będzie zagrażała użytkownikom, odpowiedział tak:

"Jeśli jeszcze raz pojawią się takie pisma z waszej strony, to zostanie zerwana umowa o nadzór autorski oraz na forum związku miast polskich, związku powiatów polskich oraz związku gmin polskich poinformuję wszystkie te samorządy, że jesteście firmą nierzetelną".

To skandal i materiał na dobry reportaż. Pełny link do artykułu:
pomba.pl/realizacja-pasma-rowerowego-olbrzymy/?fbclid=IwAR2Il39K-uYBCjK6a6TU3BE0mrejhRRn0419nTzAkVNvuC4FWel4OYaiwgY

Podawajcie dalej. Być może jest tu jakiś dziennikarz z jajami, który zajmie się sprawą i pokaże Jerzemu Łużniakowi jego miejsce w szeregu. Mam dość trwonienia publicznych pieniędzy i gróźb ze strony tego człowieka. Chyba zapomniał przez kogo został wybrany i kto go może odwołać. Poinformowałem już inne media i instytucje.

I jeszcze Panie Marszałku pas startowy dla samolotów odrzutowych linii ładzinski.....

No to ja zaproponuję port morski.

A ten buc z Karpacza co tam robi? Przez 4 lata się opierdzielał a na tor nie chciał dać ani złotówki!!
Teraz nagle się objawił. Temu Panu już dziękujemy!!

pytanie do saneczkarzy - w jaki czasie rozpędzone saneczki pokonuja odlegość 451 metrów toru ktory nam obiecują ??

A lotnisko? A Pendolino?

Lepszy tor niż skocznia , z której faktycznie 5 skoczków z Karpacza skoczyło. To tor plastikowy i nie będzie wymagał lodzenia. Zawsze też jakaś atrakcja dla turystów. Będzie można na oponie zjeżdżać. A tak na koniec co zbudowane to zostanie na lata.

Pomnik smoleński też tyle kosztował a nie da się po nim nawet zjechać na tyłku, bo to schody z granitu. Twarde można sobie stłuc.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.