Marszałek Cezary Przybylski: Są dodatkowe miliony na Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Marszałek Cezary Przybylski: Są dodatkowe miliony na Centrum Wiedzy w Bolesławcu

Marszałek Cezary Przybylski przekazał blisko 4 mln zł dodatkowego dofinansowania na budowę Centrum Wiedzy w Bolesławcu. W sumie samorząd województwa dofinansuje nową bibliotekę kwotą 6,5 mln zł.

Dzięki staraniom Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego, Komisja Europejska zgodziła się na przeniesienie dodatkowych niemal 40 milionów złotych na rewitalizację przestrzeni miejskich i miejsc zdegradowanych w naszym regionie, co wiąże się z dofinansowaniem kolejnych 18 projektów, które do tej pory oczekiwały na liście rezerwowych. Jednym z nich jest budowa Centrum Wiedzy w Bolesławcu w dawnym domu handlowym przy ul. Głowackiego, która dostała dodatkową kwotę 3,8 mln zł.

Powstająca, nowoczesna biblioteka będzie miejscem otwartym społecznie, w którym znajdzie się przestrzeń do nauki, relaksu i aktywności kulturalnej. Ważną częścią jej działalności będzie edukacja, bo placówka już nawiązała współpracę z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uroczyste otwarcie biblioteki odbędzie się w poniedziałek 15 października.

Komentarze (12)

Szkoda ze NJ nie dały mozliwosci komentowania pod artykułem o dokonaniach pana Zawiły.Ocena była by zgoła odmienna od tego co pan Zawiła widzi

Akurat twoja ocena wisi wszystkim wielkim kalafiorem.

Jestem podobnego zdania. Najbardziej uderzyło mnie, że Zawiła chce nas porównywać do miast takich jak Chełm i Sieradz. Jedno ma 60 tys., a drugie 40 tys. mieszkańców. Szkoda, że Zawiła mierzy tak nisko i chce się porównywać do mniejszych i słabszych.

Porównuje do kogo chce.Ty też możesz. Twoja metoda wg ciebie jest niezwykle przebiegła. Znajdujesz różnice w ilości mieszkańców i stękasz. Nie ma drogie dziecko w Polsce miast o identycznej liczbie mieszkańców.

Jasiu! Skąd masz tyle wolnego czasu? Zamiast siedzieć spokojnie w tym swoim lesie, przytulać do swego łona lisy, rysie, sarny, jelenie, jeże, a nawet myszy złościsz sie na naszego prezydenta, tracisz swój cenny czas.

Dziękujemy Panu Przybylskiemu za pomoc w sprawie Teatru w JG. Spotykamy się przy urnach 21.10 i wysyłamy Pana dokładnie tam, gdzie pańskie miejsce - do Bolesławca!!

Nasi urzędnicy jakoś nie pomyśleli o tego typu obiekcie.Ućzniowie z jeleniogórskich szkół jeżdżą do Czech, Wrocławia.Teraz będą do Bolesławca.Zamek Chojnik pozostaje jedną atrakcją przyciągająca turystów do JG.Lokalizacja tego typu placówki w JG mogła by ożywić ruch w centrum miasta .Ruch o którym tak wszyscy mówią w swoich programach ale nie mówią jak go osiągnąć

Nasi urzędnicy? To urzędnicy swoi. Oni chcą mieć tak jak w miasteczkach 40-tysięcznych. Jelenia Góra przestała się rozwijać , nic się tutaj nie buduje takiego co by przyciągnęło turystów. Wiecznie słyszymy tylko obiecanki. Z czerwoną doliną nawet randap sobie rady nie da. Ten beton będzie do póty do póki większość mieszkańców nie przejrzy na oczy.

Naucz się polskiego i przestań doić wódę.

Naucz się polskiego i przestań doić wódę.

No co oni jeszcze przed wyborami wyciągną z tej szafy? Nagle przed wyborami znajdują się pieniądze na różne różności. I jeszcze ten prezencik dla Bolesławca od pana z Bolesławca. Czystki potrzebne są zarówno w naszym mieście jak i na stanowiskach w województwie. Kto daje się dalej czarować tym lewym czarusiom to już nigdy klapek z oczu nie odklei.

Na Bolesławiec były starosta powiatu bolesławieckiego kasę zawsze znajdzie, Jeleniej Górze z teatrem nie pomoże, bo lepiej lansować swojego kandydata kosztem konkurenta.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.