Marszałek województwa sfinansuje ciekawe pomysły mieszkańców

Marszałek województwa sfinansuje ciekawe pomysły mieszkańców

Znamy już zwycięzców trzeciej edycji Dolnośląskich Małych Grantów. Komisja wybrała 43 najlepsze pomysły, które zostaną dofinansowane kwotą około 200 tys. złotych. W rejonie legnickim, dzięki pieniądzom z samorządu województwa, zrealizowanych zostanie siedem projektów.

Dolnoślązacy ze wszystkich 5 rejonów, na jakie podzielono województwo, zgłosili ponad 220 projektów na łączną kwotę ponad 1 mln złotych. Tak jak w poprzednich edycjach tak i tym razem zainteresowani mogli składać wnioski o wsparcie projektów kulturalnych, sportowych, turystycznych, a także warsztatów, akcji edukacyjnych, działań dla młodzieży czy seniorów. Najważniejsze, by każdy z projektów dotyczył społecznej aktywności  Dolnoślązaków.
- Z wszystkich nadesłanych wniosków komisja wybrała 43, które spełniły wymagania formalne i zostały najwyżej ocenione pod względem merytorycznym. W rejonie legnickim dofinansowanie dostanie siedem projektów – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa.
Pierwszy z pozytywnie ocenionych wniosków to projekt Grupy Nieformalnej Na Obcasach z Kłobuczyna, która chce zorganizować aerobik na świeżym powietrzu oraz zajęcia taneczne, kosmetyczne i naukę carvingu. Kolejną inicjatywą są trzydniowe warsztaty historyczne dedykowane młodzieży z gminy Gaworzyce. Dofinansowanie otrzyma również pomysł miłośników nordic walking ze Złotoryi, którzy planują Małe Przejście Zimowych Wulkanów. W Szklarach Górnych, w ramach Dolnośląskich Małych Grantów, zorganizowane zostaną mikołajkowe warsztaty dekoracyjno-florystyczne. Podobne spotkanie odbędzie się też w Kotli. Grupa Pomysłowo Aktywni otrzymała pieniądze m.in. na przeprowadzenie turnieju gier komputerowych i zespołowych oraz przygotowanie międzypokoleniowej imprezy mikołajkowej dla mieszkańców wsi Przesieczna oraz Radwanice. Swój pomysł będą mogli zrealizować również inicjatorzy warsztatów ludowych ze wsi Wysoka i Ostaszów. Na realizację pomysłów w rejonie legnickim samorząd przeznaczy w sumie ponad 32 tys. zł.
Dolnośląskie Małe Granty to program kierowany do wszystkich mieszkańców naszego regionu, głównie do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. Do tej pory odbyły się trzy edycje konkursu na które samorząd województwa przeznaczył około 750 tys. zł.  

Komentarze (7)

Z własnej kieszeni osobiście sfinansuje? Kolejny wyborczy 'tekst sponsorowany' o tym, jaki to marszałek hojny - marszałek, który startuje w wyborach z określonej partii i promuje się na prawo i lewo wykorzystując pełniony urząd? Ni z gruchy ni z pietruchy kieruje do Nowin JELENIOGÓRSKICH autopromocyjny tekst o grantach dla regionu LEGNICKIEGO - ludzie, miejcie kurła jakiś umiar, opamiętajcie się wreszcie z tym dziadowskim wyborczym pi-arem! po wyborach też trzeba będzie spojrzeć w lustro!!!

A czemu marszałek nie zaproponował tego wcześniej? Teraz nagle przed wyborami wylatuje z czymś takim? Nadal mieszkańców uważają za durnych i łasych na obietnice?

Marszałek jedynie dysponuje naszymi pieniędzmi. Powinniśmy go pytać o kwoty jakie przypadają, w budżecie którym on dysponuje, średnio na jednego mieszkańca Dolnego Śląska a ile zadysponował średnio na mieszkańca Jeleniej Góry .

Pieniądze nasze ale decyzje Jego:-))))

A my jesteśmy jego pracodawcami

Marszałek bardzo się uaktywnił przed wyborami. Hmm.

Taaaak, rozdawać publiczną kaskę to oni potrafią i jeszcze robić to z całą oprawą. Nawet gazetka nowinki szumny tytuł do artykułu stworzyła. Jak to fajnie brzmi. taki szeroki gest marszałka. A może tytuł powinien być: Marszałek rozdaje szerokim gestem publiczną kasę przed samymi wyborami.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.