Marzanna ocalała

Marzanna ocalała

Przed laty Marzannę, kukłę symbolizującą zimę i śmierć, topiło się i paliło w pierwszy dzień wiosny. Dzisiaj już się tak nie robi, bo to nieekologiczne. Demon na kiju po zabawach i śpiewach, wędruje do szafy i służy w kolejnych latach. 

Dzieci z cieplickiego Przedszkola nr 10 wyszły w teren cieszyć się nadchodzącą wiosną. Dziecięca wrzawa rozweseliła cieplicki park. Zwłaszcza, że przedszkolaki były przystrojone i niosły papierowe ozdoby – każda grupa miała swój znaczek. - Co roku wychodzimy w pięknym barwnym korowodzie przywitać wiosnę. Śpiewamy, tańczymy, bawimy się. Marzanny od kilku lat już ani nie topimy, ani nie palimy. Niesiemy ją tylko - mówi Lidia Mickiewicz, wychowawczyni grupy „Biedronek”. Czy taki akt łaski dla Marzanny nie opóźni znacząco nadejścia ciepłych dni? Zobaczymy...
 

DSC_5592.jpg
DSC_5579.jpg
DSC_5580.jpg
DSC_5582.jpg
DSC_5583.jpg
DSC_5587.jpg
DSC_5590.jpg

Komentarze (3)

No i nie ma się co dziwić, że śnieg pada w maju.

Nie ekologiczne? Jest to bardziej ekologiczne od palenia wysypisk śmieci w całym kraju i bardziej ekologiczne od przyjmowania śmieci do naszego kraju przywożonych hurtowo z Niemiec. Jest to bardziej ekologiczne niż wycinanie hurtowo drzew z Polskich lasów I UWAGA! jest to jak najbardziej ekologiczne od urzędasów z Karpacza którzy to chyba celowo? po raz któryś wypuszczają ścieki z oczyszczalni ścieków (były o tym info na internecie) . Ja mogę tak godzinami wymieniać ale jaki to ma sens? Problemem większym od topienia marzanny są urzędasy, komuniści czy to PIS czy PO rozkradają nasz kraj jak tylko popadnie. Szkoda że tego nie widzicie a ludzi nabijacie w butelkę drobnymi rzeczami jak ta marzanna. A grubych spraw jak ci co robią przekręty na wiejskiej to już nie widzicie, sam Lepper o tym powiadał i należało się go słuchać.

Brawo...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.