Medale i rekordy „Osy” w mistrzostwach LZS

Młodym lekkoatletom ze zgorzeleckiego klubu opłaciła się daleka wyprawa do Zamościa w miniony weekend. W mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS zdobyli sześć medali w trzech kolorach i ustanowili rekordy życiowe.

W biegu na 200 metrów z wynikiem 22,19 sek. zwyciężył Wiktor Gruzd. Na dystansie dwukrotnie dłuższym był drugi (49,33 sek.), przegrywając na ostatnich metrach. Wynikiem 56,80 metrów nowy rekord życiowy i rekord MKS-u „Osa” w rzucie młotem ustanowiła srebrna medalistka Martyna Radawiec.

Brązowymi medalistami Krajowego Zrzeszenia LZS zostali Marcin Zawrotniak w rzucie młotem (56,09 m) i w pchnięciu kulą (14,98 m) oraz Natalia Mencel w rzucie oszczepem (43,15 m - nowy rekord życiowy).

Finałowe pozycje wywalczyli Aleksander Uzarek, Sandra Szeliga, Emilia Wielewis i Kasjan Miśków.