Medycy krytycznie o szczepieniach

fot. pixabay

W najbliższy poniedziałek (25 stycznia) rozpocząć się mają szczepienia populacyjne. Medycy z jeleniogórskich przychodni, które te szczepienia będą prowadzić, krytycznie oceniają niektóre, narzucone rozwiązania tej akcji.

- Napiszcie to, żeby nasi pacjenci dowiedzieli się o ograniczeniach, przez które większość seniorów spodziewać się może szczepienia dopiero za wiele tygodni. Dzwonią, przychodzą w przeświadczeniu, że już za chwilę zostaną zaszczepieni, a dowiadują, że będą czekać i to długo – napisano do nas z dużej, jeleniogórskiej przychodni.
- Już mamy w kolejce do szczepienia zarejestrowanych ponad 700 seniorów po 80 roku życia. Jeśli dodać tych po siedemdziesiątce, to ich liczba w naszej przychodni wynosi ok. 2500 osób. Będzie ich pewnie więcej, bo mamy zapisywać wszystkich, także spoza naszych pacjentów. Będzie dla nich pięć ampułek szczepionki na tydzień, które wystarczą na zaszczepienie 30 osób. Nietrudno sobie policzyć, jak długo będzie trwać szczepienie tej grupy przy takich dostawach. Nasza przychodnia deklarowała możliwość szczepienia 180 tygodniowo, ale jak widać z przyczyn niezależnych od nas nie będzie to możliwe. Pojawiły się ostatnio sygnały, że szpitale będą dostawać zwiększoną pulę szczepionek. To nieracjonalne. Starsi pacjenci są przyzwyczajeni do swoich przychodni i raczej nie wybierają szpitali, bo to dla nich obce miejsce. Co więcej, są to często osoby schorowane i lekarz przed zaszczepieniem powinien zapoznać się dokumentacją medyczną, a ta jest przecież w przychodniach. Takich nielogicznych pomysłów jest więcej – zauważa autorka korespondencji.
Takich spostrzeżeń jest więcej. Medycy mówią o awanturach przy rejestracji, o niepotrzebnym rozproszeniu punktów szczepień, o kuriozalnym harmonogramie szczepienia poszczególnych grup.
- Awantury przy rejestracji są na porządku dziennym. Seniorzy, którzy chcą zarejestrować się na szczepienie w dużej części są przekonani, że nastąpi to z dnia na dzień. Żyją w świecie wykreowanym przez TVP, a tam dowiadują się, że będą zaszczepieni natychmiast. Więc kiedy słyszą, że ich szczepienie może nastąpić np. w maju, bo są na 500 miejscu w kolejce, wpadają w złość i oskarżają nas, że będziemy szczepić „swoich”, że nie zadbaliśmy o właściwą ilość szczepionek, bo nam się nie chce. Ja ich rozumiem, bo przecież chodzi o ich życie, ale dobrze by było, gdyby wiedzieli, że to nie nasza wina – opowiada lekarka.
Osobny problem, to zapowiedź, że wszystkie przychodnie będą dostawać szczepionki po równo, dla 30 pacjentów na tydzień. Nie powinno tak być zważywszy, że są duże przychodnie, w których chce się zaszczepić 2500 seniorów i takie, które działają w gminach, w których wszystkich mieszkańców jest niewielu więcej. Dlaczego ilość szczepionek nie będzie dysponowana proporcjonalnie do ilości zarejestrowanych pacjentów tego w dużych przychodniach nie mogą zrozumieć.
Jak i tego, dlaczego do szczepień populacyjnych wyznaczono np. pogotowie ratunkowe, czy uzdrowisko.
- Czy naprawdę jeleniogórskie pogotowie ratunkowe nie ma co robić, że chce jeszcze szczepić populacyjnie. Nie wiem czemu takie placówki, jak pogotowie zgłosiły się do programu, bo raczej nie z powodów finansowych - warunki nie są szczególnie atrakcyjne. Wiem za to, że na pewno uwzględnienie ich w programie nie jest racjonalne, bo przychodnie znają swoich pacjentów i mogą ich właściwie zaopatrzyć, a pogotowie lub uzdrowisko to dla nich obce miejsca – uważa jeden z naszych rozmówców.
Powszechne jest też oburzenie wśród medyków na włączenie do pierwszej grupy służb mundurowych, prokuratorów, inspektorów skarbówki i im podobnych, przy jednoczesnym nieuwzględnieniu osób z chorobami współistniejącymi.
- To jest po prostu podłe, nieludzkie, wstrętne…. Będziemy szczepić „pałkarzy”, a chorzy na raka, którzy zakażą się w tym czasie, niech umierają – nie gryzie się w język lekarka.
Wszyscy rozmówcy prosili o anonimowość, także co do identyfikacji placówki, w której pracują.
 

Komentarze (51)

5 szczepionek na dzień. Przeogromny sukces propagandy pis w zakresie walki z pandemią. A karakan z ambony dalej zieje jadem jakby nic się nie działo. Czas naoliwić taczki.

Jacy ci lekarze serdeczni. Jak kochają pacjentów. Ludzie was oskarżają o kombinacje, bo was dobrze znają. Na WUMie na 450 zaszczepionych, 200 było zaszczepionych na lewo. Sfałszowano dokumentację medyczną. Wpisano Jandę i innych jako personel niemedyczny. I co wy na to "lekarze"? Co POwiecie o swoim bagienku? Rektor uniwerku dalej na stanowisku i jakoś nie słychać krytyki wśród lekarzy. Wycieracie sobie gęby chorymi na raka, a tak naprawdę macie to to tyle i tylko walczycie z PiS, bo was CBA uwiera. Chcecie POwrotu do czasów gdy w łapę brało się oficjalnie i nikt tego nie ścigał. Spotkałem na swojej drodze przyzwoitych lekarzy. Dla nich szacun, lecz niestety większość personelu medycznego, to są ludzie wyzuci z jakichkolwiek uczuć do pacjentów.

Myślisz (?!), że jak się podpiszesz jakimś randomowym nazwiskiem, to ci uwierzymy, trollu?

Tak się teraz nazywa Krystyna Janda PO zaszczepieniu :)

Durna babo ,,zaczęli szczepić swoich piślaków i purpuratów i źle wyliczyli więc zostało aby nie zmarnowało sie i nie było afery poprosili TYCH 200 .Zgłosili się w dobrzej wierze.

Możesz jeszcze popyszczeć to wasz koniec .

Nie lubisz kobiet? Ot cała ta wasza proletariacka kultura.

Moja jest lepsza ,popatrz na błaznów z TVP 1 .

Jak się okazało to szczepionki dostarczone na WUM miały jednodniowy termin ważności, więc szukano klientów na siłę, a podstawowym błędem było to, że nie byli to pisowscy aparatczycy. Teraz po akcji propagandowej w podobnych przypadkach szczepionki trafiają do kosza i taki jest tego rezultat. Obwinianie o wszystko co złe w służbie zdrowia tylko lekarzy jest błędem. Oni pracują w systemie który w każdym państwie tworzy rząd i to on jest odpowiedzialny za całe zło i nieprawidłowości. Pierwsza Złodziejka Narodowa niejaka Szydło darła gębę, że zawsze było źle i dopiero PIS zaprowadzi dobre zmiany. To prawda. Zaprowadzili - dla siebie.

Zamiast powtarzać brednie z k***izji mogłaby Pani poszukać odpowiedzi jak tam było naprawdę.I zadac sobie pytanie - dlaczego MZ przekazało do WUM 250 rozmrożonych szcczepionek z terminem na zużycie do 30.12.2020 ?. Kto je rozmroził i po co ?. Dla kogo rozmroził ?.

Ale czy zechce się Pani SAMODZIELNIE POMYŚLEĆ ? Poszukać ? Wątpię, PIS to mentalność , bolszewicka jakby kto pytał.

Przy założonym przez rząd tempie szczepień zaszczepią nas za 6-7 lat. Za rok będziemy już mieli odporność stadną - słabi umrą, silni przeżyją. ZUS będzie szczęśliwy. Przecież ten Narodowy Program Szczepień to jedna wielka ściema.

Pretensie do Brukseli -takie podpisała umowy z producentami.Polska w przeciwieństwie do Niemiec i Holandi,jest krajem uczciwym i praworządnym,więc trzyma się ustalonych zasad.Przecież zasady pozyskiwania i rozdysponowania szczepionek zostały opracowane za prezydencji niemieckiej.Jak pokazał czas, miały doyczyć innych krajów,nie rasy,,panów"!

Zwoje masz już całkiem wyprostowane. Oddaliśmy Niemcom 7mln szczepionek. Teraz dworczyk twierdzi, że jednak kupimy poza unią. Cena nie gra roli. Handlarz bronią i trener narciarski już zacierają ręce.

bo, szczepienie to nie tylko zastrzyk, ale też wiedza kwalifikujących lekarzy! Mało szczepionek + błędy i marnotrawstwo to dopiero katastrofa!

I tak ta pierwsza szczepionka nic nie daje bo trzeba przyjąć jeszcze druga dawkę szczepionki. Ciekawe dlaczego są dwie dawki szczepionki. Ktoś wie o co chodzi? Może z tej anonimowej przychodni ktoś tutaj odpisze na moje pytanie?

W pierwszej jest login, w drugiej hasło. Do chipa.

Julek Braun PLANDEMIA prawi, że jak jednocześnie uderzysz się w głowę i w szczepionkę, to chip zrobi screeshota. :)

Coś pięknego

Bóg z wami bezmyślne lemingi. Wierzycie w bzdury i prostackie zachowanie jest wam bliskie. Zawsze powtarzam, ten chrześcijanizm trzeba właśnie pałami rozgonić, inaczej ludzie nie nauczą się myślenia i kultury.

"chrześcijanizm"?- znowu narobiłeś w spodnie.

I to jest smutna prawda o stanie naszej nauki, gospodarki i techniki. Nawet smartfona nie jesteśmy w stanie wyprodukować.

I będzie jeszcze gorzej ,minister łod nałuki wprowadza matematykę ,fizykę ,biologię ,ekonomikę na bazie encyklik JP2 .Jaja jak birety.

Zastanawiam się dlaczego muchomor z Torunia tak szybko zaszczepil się na covid?
Czyżby kanalia bała się wyprawy do domu oćca?

Jak Budka dorwie się do koryta to POlecimy na Marsa, a Sikorski zostanie jego pierwszym gubernatorem :)

Wcześniej ponoć ma jechać zrobić laskę Amerykanom.

Ale łaskę czy laskę? :)

Laskę,tak kiedyś powiedział.

Sikorski wygląda na KOlesia co robi laski :)

ten kraj dobrego pluga nie jest wstanie wyprodukowac, a ty o szczepionkach. dobre :-)

***** ***

Dlaczego medycy nie znają zasad szczepień tylko sieją wrogą propagandę?

Szczepionka jest dopuszczona warunkowo i jest w trzeciej fazie badań na dużej populacji. Jako produkt eksperymentalny Pfizer podzielil dawkę na dwa bo się bali że ludzie będą mieli odloty.

Najpierw hufce agenta Zero Zero zerro ziobro.

Je*** pis.

Artykuł siejący fermentu. Prawda jest taka.. Zapisałam rodziców na szczepienie i otrzymałam datę i godzinę szczepienia.Przychodnia na ul Zielonej. Komu zależy na podburzaniu ludzi. Wstyd

Nieaktualne. Chorzy przewlekle przed służbami i nauczycielami

Promed?

***** ***

UE pokazała jeszcze raz, że jest zbędnym balastem niepotrafiącym nawet zamówić szczepionek.

Ano właśnie. Co innego prezydent Duda, który pierwszy załatwił szczepionki z Trampem.

Unia POtrafi zamówić szczepionki, ale tylko dla Niemców (czy tam Nazistów nie wiem jak się teraz oficjalnie mówi):)

To już wiadomo dlaczego Niemcy używają określenia Scheiss Polaken (choć jeszcze nie oficjalnie).

To się rozwineli. Kiedyś na nas mówili untermensch. Były wtedy tramwaje: Nur fur deutch.

Hitler kaczynski i krzyworyjec moravitzky zabijają Polaków.

Segregacja kolejności szczepienia rozporządzeniem jest niezgodne z Konstytucją.

Konstytucja deleguje ustawą kolejność szczepień OBOWIĄZKOWYCH a takimi nie jest szczepienie covid.

Zaszczep się przeciw wściekliżnie ,może ci to pomoże!A przynajmniej prubuj się ratować.Konstytucja każdemu daje prawo do opieki lekarskiej,skorzystaj zanim to zmienią!

"Nie bójcie się okłamywać g****ch ludzi, oni we wszystko uwierzą." - J. Goebbels. "Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani" – Mark Twain. "W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście chcieli to teraz dowodami obalić" - Fryderyk Nietzsche.

"Oni nie są tak glupi jak myślimy,oni są dużo glupsi" Tomasz Lis. Olbrychski: Znaczna część mojego ukochanego narodu jest bezdennie g****a :)

To nie są medycy tylko zindoktrynowani przez TVN BIZNESMENI co ukończyli studia medyczne.

"Noszenie maski nie jest kwestią polityki, tylko aktem patriotyzmu, który może ocalić życie niezliczonych osób", napisał na Twitterze prezydent Biden.

Rząd PiS uderza w Dolny Śląsk. Zabiera nam 6 miliardów złotych z unijnych dotacji.
Przyjdzie czas kiedy mrozopodobni zostaną wywiezieni na taczkach.

Z jakiego niby powodu miałoby się okazać, że ten akurat Narodowy Program będzie przygotowany dobrze. Przecież sasinada i tupolewizm smoleński jest cechą immanentną tej nazi socjalistycznej władzy.
Na szczepienia można przyjechać polskim samochodem elektrycznym a na wybrzeżu przypłynąć promem wdychając czyste powietrze .
Ale i tak najważniejsze jest 500+.

P.S. kulawy hitler jest już wyszczepiony 2x.
Je*** pis.

Maski zdejm niewolnicy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.