Miejskie pieniądze na sport rozdane

Piłkarki ręczne Karkonoszy dofinansowano kwotą 133 tys. zł

Siedmiu jeleniogórskim klubom przyznano łącznie 600 tysięcy złotych dofinansowania na realizację zadania miasta w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w drugim półroczu 2020 r. Kluby wnioskowały o wyższe dotacje, łącznie o blisko 806 tysięcy złotych, przy planowanych wydatkach na poziomie 874 tysięcy złotych. Najwięcej, łącznie 323 tysięcy złotych, przyznano na dwie sekcje piłkarskie MKS Karkonosze Jelenia Góra. 

Na uczestnictwo piłkarzy, w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 w IV lidze dolnośląskiej oraz w rozgrywkach Pucharu Polski Karkonosze dostały 190 tysięcy złotych (wniosek o 213 tys. zł). Pierwszoligowe piłkarki ręczne Karkonoszy wnioskowały o dotację 272 650 złotych. Przyznano im 133 tysięce złotych. Na udział w rozgrywkach II ligi mężczyzn KS Sudety może przeznaczyć 190 tysięcy złotych (wniosek o 200 tys. złotych. Na rozgrywki II ligi kobiet KS „Wichoś” dostał 45 tysięcy złotych (wniosek o 55 tys. zł). Czwartoligowe futbolistki KS „Orlik” otrzymały 26 tysięcy złotych, klub wnioskował o dziewięć tysięcy więcej.

Po pięć tysięcy złotych dofinansowania przyznano A-klasowym klubom KS Maciejowa i KS Victoria (na piłkarskie pikniki) i sześć tysięcy złotych dla KS Pub-Gol. Miejskiej dotacji nie przyznano Karkonoskiemu Klubowi Sportowemu „Jelenia Góra”. Klub złożył wniosek o 10 tysięcy złotych na szkolenie i udział w rozgrywkach piłki nożnej seniorów debiutujących w B-klasie.

Zarządzenie w tej sprawie prezydent Jerzy Łużniak wydał 24 lipca 2020 r.  

Komentarze (6)

Co???????
Na kopaczy 5 poziomy rozgrywek 190 tys?????
Ktoś w mieście oszalał!!!!!!
Dzieci z Domu dziecka miałby super wakacje i zimowisko za tą kasę!!!!

No nie i jeszcze raz nie

Piłkarzom się w du**ach przewraca, święta kasta jak górnicy.

A są jakieś inne sporty oprócz piłki kopanej?

A sporty zimowe?

Ile budżetowej kasy, w ostatnich 5 lub 10 latach, dostali kopacze z Karkonoszy? I jakie są efekty? No cóż, trzeba skończyć z tą rozrzutnością budżetu.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.