Miesięcznica KOD - trochę powagi, trochę śmiechu

Miesięcznica KOD - trochę powagi, trochę śmiechu

Dwadzieścia kilka osób wzięło udział w miesięcznicy zorganizowanej przez Komitet Obrony Demokracji w Jeleniej Górze. Chodziło o podkreślenie, że kolejny miesiąc rząd Beaty Szydło nie publikuje wyroku Trybunału Konstytucyjnego, łamiąc tym samym Konstytucję.

- Planujemy regularne obchody miesięcznic, w czasie których będziemy przypominać o naruszaniu prawa, zwłaszcza w odniesieniu do niepublikowania wyroków Trybunału Konstytucyjnego – mówi Jagoda Błaszczyk, jedna z liderek jeleniogórskiego KOD. Stowarzyszenie przygotowało specjalny licznik, który odmierza kolejne dni, kiedy rząd uchyla się od swojej powinności. Na co dzień będzie on w siedzibie KOD, a każdego 9. dnia miesiąca, będzie publicznie prezentowany.

Dzisiejsza miesięcznica KOD miała dwa wymiary – poważny i prześmiewczy. Odczytano preambułę Konstytucji, w krótkiej przemowie wytłumaczono, na czym polega łamanie prawa i zapisów ustawy zasadniczej przez rządzący PiS. Zaprezentowano też drabinki z dowcipnymi opisami, taczkę z pluszową kaczką. Wspólnie odśpiewano i odtańczono „kaczuchy”, a na koniec schowano pluszaka pod kartonem z napisem „suweren”. - Walczymy śmiechem i ironią, bo co w tej sytuacji można więcej zrobić – podsumowała pomysł KOD-u Jagoda Błaszczyk, wskazując, że tak już w Polsce bywało. Wśród utworów, rozbrzmiały na Placu Ratuszowym  m.in. „Wolność kocham i rozumiem” Chłopców z Placu Broni oraz „Jeszcze w zielone gramy” Wojciecha Młynarskiego.

Jeleniogórski KOD liczy 80 członków, pod koniec kwietnia odbędą się w nim wybory.  

IMG_5511.jpg
IMG_5425.jpg
IMG_5426.jpg
IMG_5436.jpg
IMG_5437.jpg
IMG_5438.jpg
IMG_5441.jpg
IMG_5442.jpg
IMG_5449.jpg
IMG_5451.jpg
IMG_5452.jpg
IMG_5454.jpg
IMG_5457.jpg
IMG_5460.jpg
IMG_5464.jpg
IMG_5468.jpg
IMG_5488.jpg
IMG_5493.jpg

Komentarze (44)

ilu z tych kodziarzy ma niepolskie korzenie ?

To faktycznie ironia jak się słyszy KODziarzy mających usta pełne frazesów odnoście przestrzegania prawa, a ich szefem jest Kijowski, gość na bakier z płaceniem alimentów i niejasnymi fakturami.

Pierwszy raz od ćwierćwiecza prawie 3 miliony zwykłych polskich rodzin dostanie 20 miliardów, które od lat trafiały do 10 czołowych złodziei RPIII.
Jak żyć?
Od 25 lat złodzieje i ich wynajęci „ekonomiści” wbijają ciemnemu ludowi do głowy, że każda podwyżka renty o 25 złotych albo pensji nauczycielki o 4,50 rozwali gospodarkę od środka.
Pamiętasz straszenie Grecja?
Teraz też się okaże,że od tych 20 miliardów nie tylko budżet się nie zawali, ale rynek dostanie nowy impuls,
i ta cała religia Balcerowicza i pozostałych szamanów padnie na twarz z wielkim hukiem.

Zrozum,że walka toczy się nie o 20 miliardów, które są kwotą śmieszną w skali dotychczasowego złodziejstwa,
walka toczy się o religię i autorytet bożków "liberalizmu".

Odbył się kolejny spacer KOD-u, którego członkowie najwyraźniej cierpią na zespół niespokojnych nóg i z związku z tym nie mogą usiedzieć w miejscu. Chodzą więc i chodzą, z czego wprawdzie pożytku jest niewiele, ale może chociaż rozchodzą skurcze... „Tato, czym ty się zajmujesz?”, na co ojciec odpowiada: „- Jestem przywódcą Komitetu Obrony Demokracji”. Dziecko: - „A czym się ten Komitet zajmuje?”. Ojciec: „Bronimy Trybunału Konstytucyjnego przed PiS”. Dziecko: - „A dlaczego to takie ważne?”. Ojciec: - „Bo gdyby Trybunał Konstytucyjny funkcjonował normalnie, to by nie pozwolił PiS na wprowadzenie programu 500+”. Dziecko: - „Tato, ale mama mówiła, że z tego programu dostaniemy 1000 zł i dzięki temu pospłacamy większość długów!”. Na to ojciec: - „I to właśnie, cholerny gnojku, najbardziej mnie wkurza!” ….

Piszesz bzdury po to by naiwni uwierzyli że o to chodziło TK> To celowa ściema zgodna z wytyczna twojej partii. Teraz trybunałem kieruje mierna sędzina z Poznania z tytułem magistra,która zastąpiła doświadczonych sędziów z naukowymi dorobkami i wieloletnią praktyka.Teraz każda nawet najgłupsza ustawa przejdzie przez Trybunał i o to właśnie Kaczyńskiemu chodziło.

ty cyklista a wiesz że ten jeden z arcysędziów co go ot koryta odusnęli blokował ponad dwa lata decyzje o banowym tytule wykonawczym i działał w ten sposób jeszcze bardziej na szkodę zadłużonych polaków - to przez takie kanalie komornicy zabierali nieprawnie ludziom dorobek życia - teraz jest kilkaset spraw w sądach o zwrot tego ale niestety ten koleś wielki nadsędzia był antypolakiem i dziś jak sądy odwrócą wyroki zapłacimy my za jego fanaberie i decyzje które podejmował niezgodnie z konstytucją

[quote=cyklista]Piszesz bzdury po to by naiwni uwierzyli że o to chodziło TK> To celowa ściema zgodna z wytyczna twojej partii. Teraz trybunałem kieruje mierna sędzina z Poznania z tytułem magistra,która zastąpiła doświadczonych sędziów z naukowymi dorobkami i wieloletnią praktyka.Teraz każda nawet najgłupsza ustawa przejdzie przez Trybunał i o to właśnie Kaczyńskiemu chodziło.[/quote]

A twój idol "sędzina" Stępień jakim tytułem się szczycił,hę?

[quote=cyklista]Piszesz bzdury po to by naiwni uwierzyli że o to chodziło TK> To celowa ściema zgodna z wytyczna twojej partii. Teraz trybunałem kieruje mierna sędzina z Poznania z tytułem magistra,która zastąpiła doświadczonych sędziów z naukowymi dorobkami i wieloletnią praktyka.Teraz każda nawet najgłupsza ustawa przejdzie przez Trybunał i o to właśnie Kaczyńskiemu chodziło.[/quote]

A twój idol "sędzina" Stępień jakim tytułem się szczycił,hę?

Wichrzycielska ****ota....

Jak widać upośledzonych intelektualnie nie brakuje. Niektórzy chyba wola lubią jak są kopani w tyłek, jak podwyższa im się tylko podatki i każe ciągle oszczędzać bo nie ma pieniędzy w budżecie.. Ciemna masa łyknie wszystko co im się poda i nie potrafi samodzielnie ocenić ile dobrego robi ten rząd dla zwykłych ludzi. Przez rok zrobili więcej niż poprzedni rząd przez 8 lat. Wystarczy nie kraść, uszczelnić VAT i działać dla dobra społeczeństwa a nie kręcić lody jak to ładnie określiła jedna z Pań posłanek poprzedniej partii rządzącej i wpieprzać ośmiorniczki za nasze pieniądze i mówić że Państwo polskie istnieje teoretycznie a wszystko to "Ch*j d*** i kamieni kupa".

No krytycy zapisać dzisiejszą stronę ,za rok zobaczycie jak sakiewka będzie pusta a po 2020 ,bryndza.
Czas na śpiewanie Marsylianki.

Pajacu z NJ jeżeli dla ciebie słowo **** jest niecenzuralne to gdzie wg ciebie jest granica pomiędzy słowem cenzuralnym, a niecenzuralnym. Wyjaśnij to jakoś bo łatwo się pogubić...

Powtórzę: Pajacu z NJ jeżeli dla ciebie słowo .c.h.a.m. jest niecenzuralne to gdzie wg ciebie jest granica pomiędzy słowem cenzuralnym, a niecenzuralnym. Wyjaśnij to jakoś bo łatwo się pogubić...

Brawo KOD !!! Jestesmy z Wami, za miesiąc dołączymy do Was !

haha ale śmieszny jest ten KOD, dawno się nie uśmiałem jak popatrzyłem na ten protest.. hahahah ... banda k****nów która robi szum i zgiełk. ten licznik to mogą wsadzić sobie w d*pę.

Brawo KOD !!! Jestesmy z Wami, za miesiąc dołączymy do Was !

Te drabiny na zdjęciu, to jak rozumiem po to, żeby naśmiewać się ze wzrostu Kaczyńskiego? Tacy puści jesteście, że nie stać was na merytoryczne argumenty i naśmiewacie się z cech, które ten człowiek dostał w genach i nie miał na to żadnego wpływu? Co za dno. To wszystko, na co was stać? Marność i żenada. Mi by było wstyd pokazywać swoją twarz publicznie przy takiej szopce. Niedługo będą was na ulicach palcami wytykać, jeśli jeszcze tego nie robią. Już rok temu straszyliście, że państwo upadnie, a póki co jest dokładnie odwrotnie. Zanotowano wzrost obrotów w sklepach i przyrost urodzeń. Taka jest ta wasza katastrofa.

Za moich czasów ,prywatki odbywały się w domach,nie śpiwało się na ulicach,bo palą można było oberwać.

nie dam bo nie mam... a nawet jakbym miał to bym nie dał, jako Polak i Katolik. Ferdynand Kiepski

Brawo KOD jestem z Wami. PiS off!!!

Jak chodzilam do przedszkola to, to kolo to bylo kolkiem graniastym ,a jak bylam troszke starsza to spiewalysmy jeszcze-Mam chusteczke haftowana-tym lemingom tak zlostalo.Panie Zawila tak pod Pana nosem bal czubkow w bialy dzien-a zgloszenie na ten wystep bylo?

Zawiła jeszcze by wyszedł z ratusza i pochwalił, bo nie raz wcześniej tak robił i brał udział w szopkach kodu. Tym razem była to niedziela i nie było go w środku.

Brawo KOD. Jestem z Wami. PiS off

123-y Pomyłka bal czubków to się odbywa u Rydzyka a PiSiory biją mu pokłony.

123-y "Inteligentko" od zgłoszeń nie jest prezydent tylko Policja, która była obecna. Wystarczy tylko wytężyć mózg aby do tego dojść, ale chyba za dużo wymagam.

Walki wewnętrzne w KOD, kłopoty z fakturami Mateusza Kijowskiego, czy frekwencje na demonstracjach to nie jedyne problemy Komitetu Obrony Demokracji.
Okazuje się, że działy się tam znacznie „grubsze” rzeczy. Partie polityczne płaciły spore kwoty za wejście na scenę podczas wieców i manifestacji.
Po co płacili haracz Kijowskiemu. Przecież w TVN mogą za darmo pyszczyć na PiS codziennie - przez całą dobę.
Z sejfu KOD-u zniknęło 19 z 21 protokołów z kwest publicznych. Dodatkowo część pieniędzy wpłacanych w czasie publicznych kwest nie trafiło na konto Komitetu Obrony Demokracji

“Totalna opozycja” powinna zostać zapamiętana w podręcznikach historii politycznej jako swoisty wkład postkomunistycznej Polski w “rozwój demokracji”. Chodzi o faktyczną odmowę uznania wyników wyborów, odmowę współpracy w ramach demokratycznych mechanizmów, totalną krytykę nakierowaną wyłącznie na jak najszybsze obalenie władzy. W USA również mamy do czynienia z histerią elit nie potrafiących pogodzić się z demokratycznym wyborem, ale nikt jeszcze “totalnej opozycji” nie zaproponował. (Prawdopodobnie dlatego, że lewicowa elita amerykańska nie wyrosła z totalitarnego ustroju).
Do kogo może być skierowana oferta totalnej odmowy uznania i współpracy z demokratycznie wybraną władzą? Jedynie do tych, którzy faktycznie żadnej demokracji nie uznają lub którzy demokracji nie rozumieją. Czyli do “odrywanych od koryta” i “oszczędnych poznawczo”. Innego elektoratu, innych potencjalnych zwolenników tej g****ej i szkodliwej koncepcji nie widzę. (No może za wyjątkiem tych, którzy sami nie wiedzą dlaczego, ale tak nienawidzą Kaczora, że wszystko co mu szkodzi… - ale takich tez można uznać za upośledzonych poznawczo).

Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości mieli wszelkie powody, żeby stosować totalną opozycję wobec władzy, która zdaniem większości tych zwolenników, uwikłana była w postkomunistyczne układy, nie zerwała z komunizmem, blokowała normalny demokratyczny rozwój państwa. A jednak uznano, że nawet częściowy krok w kierunku demokracji jest wartością, którą należy szanować, i że władzę należy przejąć w wyniku demokratycznych wyborów, a nie poprzez uliczne zamieszki i totalną destrukcję. Dla dobra państwa. Zwolennicy PiS potrafili pogodzić się z faktem, że póki co, większość Polaków wybrała inną drogę do demokracji. Intelektualiści związani z PiS nie histeryzowali, nie demonstrowali swoich rozchwianych emocji, nie opowiadali publicznie kompletnych bzdur o stanie państwa i demokracji.

drawek-zauwazylam radiowoz w tle,pewnie pilnowali zeby wam nikt do taczki nie nasikal.Policja ponoc PIS-owska ochrania bal czubkow,toz to szok a w tym kolku to brakowalo tylko niedzwiadka.Wyglupy PIS to maly pikus w porownaniu z JANUSZAMI z KOD-u.Amen

I ja mam ten gnój utrzymywać z moich podatków? Błazny na rynku w JG - do pracy się weźcie!

Nie ma powazniejszych tematów dla redaktorów NJ.KOD nie interesuje jeleniogórzan o czym swiadczy frekencja na tej pseudo manifestacji w obronie konstytucji nawet uczestników czy też członków KOD jak napisano była garstka.
Zauważyć mozna ze lokalni działacze PO z Przezydentem Zawiłą nie namaścili tym razem tej szopki zabrakło również prezesa Wodnika i Starościny z powiatu.Na listopadowej manifestacji jeszcze byli .

Janku z lasu!
Zostań dalej w lesie,bo nie ogarniasz polityki. To nie szopka tylko walka o państwo prawa rozmontowywane przez PiS z pomocą takich naiwnych jak Ty.Brak publikacji orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego jest przykładem dla narodu ,że każda następna władza też będzie mogła łamać prawo w imię partyjnych interesów.I to jest najgroźniejsze!!

mam podobne zdanie o tobie ,pedałuj dalej.KOD ma byc strażnikiem prawożądności?Nie osmieszaj się.Pomysł KOD-u powstał zaraz po przegranych przez PO wyborach brak publikacji orzeczeń TK był kilka miesięcy pózniej.
Pewne elity po demokratycznych wyborach. nie mogą pogodzić sie z tym ze nie są już elitami tylko jak sie okazało bandą pieniaczy,krętaczy ,oszustów,kolesi,łapowników,szmalcowników itp itd.

Janku z lasu, "praworządność" pisze się przez "rz". Od razu widać, kogo miał na myśli Jacek Kurski, mówiąc: "Ciemny lud to kupi".

Nie ruszaj janka, niech dalej leży i śmierdzi...

Błazny jeleniogórskie! Przykry widok :(

W procesie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej, która według śledczych miała zarabiać na handlu kobietami, jednym z głównych oskarżonych jest Konrad M., założyciel zespołu, który śpiewa i gra podczas protestów KOD

Takie występy to w cyrku można robić, a nie na placu ratuszowym. Totalne dno

do cyrku nikt by biletów nie kupił na taki występek.Jak na Ratuszu to nawet prasa lokalna napisze.

Pochód głupoty i ****stwa. Trzeba być wybitnie debilną jednostką żeby naśmiewać się z tego że ktoś każdego 10-tego dnia miesiąca czci ofiary katastrofy lotniczej. KOD nigdy nie miał dobrych pomysłów - chodzi tylko o to żeby drzeć japę z wymyślonych powodów. Aha, są też tacy co zbierają po to żeby lepiej żyć na naiwności tych krzykaczy

Jaka powaga przy "miesięcznicy" KOD-u . Przecież to jawne naśmiewanie się .Niech Bóg im wybaczy bo nie wiedzą co czynią. Dorośli ludzie a w głowie sieczka. Że też wstydu nie mają i za grosz samokrytyki .Takie indywidua szły w pierwszych szeregach pochodów pierwszomajowych i wrzeszczały o demokracji niosąc czerwone sztandary internacjonalnej rewolucji . Czerwona zaraza i tyle.

To ta garstka matołów z KOD jeszcze istnieje?. Proponuję, żeby zapakowali się do tej taczki bo akurat się zmieszczą i po drodze dopakowali Zawiłę i wynocha.

Widzę Magda, że ten wibrator o którym pisałaś ostatnio, nie spełnia swojej funkcji. Sprawdzałaś baterie? Może kup sobie większy, przestaniesz wylewać swoje gorzkie żale na każdy temat? Może kup sobie, raz a porządnie, taki z dwoma bolcami?

Dzisiaj Wielki Piatek,Jezus umiera na krzyzu,a polska spolecznosc idzie do sklepow
po zaopatrzenie swiateczne,tutaj K O D ma racje,gdyz Pan Prezes Kaczynski ma zly
wplyw na Polakow,gdyz nie wywalczyl wolnego dnia w ten Piatek

ja jestem juz za stary na zmiany,ale mojemu Wnukowi nie podoba sie idea kosciola powszechego,bo moj Wnuk "widzi" w Kosciele dwie twarze i nie wie,ktora jest prawdziwa:
Ksiedza Tischnera,czy jeszcze obecnego Dyrektora Rydzyka

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.