Milion dla Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej

Fot. KPSW

Jeleniogórskiej Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej po raz drugi przyznano środki z ministerialnego konkursu „Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości 2019”. To milion zł do wydania na różnorodne przedsięwzięcia służące podnoszeniu jakości kształcenia na uczelni.

„Dydaktyczne Inicjatywy Doskonałości” są konkursem organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zgodnie z zasadami konkursu, co roku kwotą miliona zł nagradzanych jest 15 publicznych uczelni zawodowych, które mają najlepsze wyniki dotyczące zawodowych losów swoich absolwentów. Wśród warunków konkursu, które muszą spełnić uczelnie są wskaźniki dotyczące bezrobocia wśród absolwentów (względny wskaźnik bezrobocia nie wyższy niż 1,02) i ich zarobków (względny wskaźnik zarobków nie niższy niż 0,4).
Środki wypłacane są jako subwencja, co pozwala na większą elastyczność w ich wydawaniu. Mogą zostać przeznaczone m.in. na zakup pomocy dydaktycznych, zatrudnienie praktyków w uczelniach, stypendia dla studentów, kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej, modernizację laboratoriów i pracowni.

Komentarze (3)

Widzicie platfusy jak powinno wyglądać rządzenie państwem?

Widzę postępy. Milion mniej dla Rydzyka.

Super informacja ! czyli jednak oplaca sie studiowac na KPSW !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.