Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach

Mistrzostwa Polski w biegach na nartorolkach

W weekend (9-10 września) na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie odbędą się zawody Pucharu Polski w biegach na nartorolkach oraz mistrzostwa Polski amatorów w tej samej dyscyplinie.

Uczestnicy będą rywalizowali w dwóch konkurencjach: biegu dystansowym stylem dowolnym i uphillu stylem klasycznym.

Mistrzostwa Polski na nartorolkach, to już tradycyjnie dwudniowa impreza organizowana przez Dolnośląski Związek Narciarski przy współpracy z klubem MKS Karkonosze Sporty Zimowe. W zawodach mogą startować zawodnicy i zawodniczki w kategoriach senior, junior A, B, C, i D oraz amatorzy.
Kategorie senior oraz junior A i B startują obowiązkowo na nartorolkach dostarczonych przez organizatora, pozostałe grupy, czyli junior C i D oraz amatorzy startują na własnym sprzęcie. Jedynym ograniczeniem jest konieczność posiadania kół czarnych gumowych.
Pierwszy dzień startowy (sobota, 9 września w godz. 11. - 13.), to biegi na sobieszowskiej pętli przy Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej – stylem dowolnym na dystansach od 4 do 14 kilometrów.
Drugi dzień (niedziela, 10 września, godz. 11. - 13.) to podbieg pod górę na trasie: Podgórzyn-Podzamcze-Zachełmie (dystans 3 km) stylem klasycznym.
Bezpośrednio po zakończeniu rywalizacji odbędą się dekoracje zwycięzców.

Komentarze (1)

...w biegach- taa. Bieg charakteryzuje się fazą lotu i tym się różni od chodu sportowego czy ślizgu. Raczej powinno to to się nazywać ślizg na rolkach, chyba, że posiedli technikę dwóch nartorolek w powietrzu

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.