Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim

Fot. Organizator

20 i 21 kwietnia przy ujściu Szklarki do Kamiennej rozegrane zostaną XXX Mistrzostwa w kajakarstwie górskim AMP Kamienna 2013. W efektownych zawodach może wystartować każdy, kto posiada odpowiednie umiejętności i sprzęt.

 

Mistrzostwa AMP Kamienna to cykliczna impreza, organizowana regularnie od 1984 roku. Wydarzenie przyciąga do Szklarskiej Poręby zarówno amatorów, członków klubów kajakowych, jak i profesjonalnych kajakarzy.

 

Zawody mają charakter zjazdu, co oznacza, że mierzy się czas przepłynięcia określonego odcinka rzeki. Na trasie nie znajdziemy bramek, więc wybór drogi zależy wyłącznie od zawodnika.

Uczestnicy startują pojedynczo w dwuminutowych odstępach i mają do pokonania 800 metrowy odcinek rzeki, od ujścia Szklarki do okolic Hotelu Las. Według skali w/w rzeka ma trudność 3-4.

 

Zawodnicy, którzy pomyślnie przejdą eliminacje kwalifikują się do finału. W zależności od stanu wody jest on rozgrywany na bardzo trudnym odcinku od przystanku PKS w Szklarskiej Porębie do Muzeum Energetyki lub powtarzany na odcinku eliminacyjnym.

Chętni mogą się rejestrować za pomocą formularza dostępnego na stronie amp.bystrze.org lub osobiście w Schronisku Wojtek (w piątek 19 kwietnia) i w biurze zawodów (w sobotę 20 kwietnia).

 

W piątek 19 kwietnia organizatorzy zapraszają na wspólny trening i wieczorek integracyjny.

Mistrzostwa w Kajakarstwie Górskim AMP Kamienna obywają się już po raz 30, dlatego dla stałych bywalców przygotowano konkurs. Nagrodzone zostaną najciekawsze i najstarsze zdjęcia z imprezy. Zgłoszenia można wysyłać na ampkamienna@gmail.com.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Grzegorz Sokoliński – Burmistrz Miasta Szklarska Poręba; prof. dr hab. inż. Tadeusz Słomka – Rektor AGH w Krakowie oraz znany podróżnik Piotr Chmieliński.  

nel_Olbrycht-1.jpg
nel_Olbrycht-2.jpg
nel_Olbrycht-3.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.