Mistrzowie karate

Mistrzowie karate

Z czternastoma medalami, w tym sześcioma złotymi, wrócili z Iłowej karatecy z Jeleniogórskiego Klubu Oyama z otwartych mistrzostw Polski zachodniej PFK. W konkurencjach kumite (walka) i kata (formy) rywalizowało 150 zawodników i zawodniczek z dwudziestu ośrodków Oyama i Kuokushin.

 - Przed czasem i w ładnym stylu swoje walki przez low lick, mawashi geri jodan i ushiro mawashi geri jodan kończyli jeleniogórscy „złoci” karatecy Robert Łaskawiec i Natalia Grześ oraz wicemistrzowie Mikołaj Chorążyczewski, Damian Galuba i Przemek Sałam – mówi shihan (5 dan) Rafał Majda z JKO, który był sędzią głównym zawodów. Wspomagał go shihan (5 dan) z Lubska, Andrzej Tomiałowicz.

W kumite pierwsze miejsce zajęli Dawid Zierałka, Mikołaj Bilski i Kuba Witkowski, drugie Julia Ostrówka i Julia Zawadziłło, trzecie Kacper Omelko. W kata złoty medal odebrał Robert Łaskawiec, srebrny Kuba Witkowski, brązowy Julia Radecka.

Bardzo dobrze zorganizowane mistrzostwa zachodniego regionu Polski przeprowadził Klub Oyama Karate Fudo z Iłowej (prezes sensei Wojciech Furtak-2 dan).

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.