Mistrzowie sanek

Na torze w Karpaczu koło wodospadu przeprowadzono młodzieżowe mistrzostwa Polski 2012 w saneczkarstwie lodowym. Zawodnicy i zawodniczki z roczników 1989 - 1991 startowali w konkurencjach jedynek i dwójek kobiet i mężczyzn. Rozegrano po dwa ślizgi. Punktację klubów wygrał UKS Nowiny Wielkie – 125 pkt. przed KS Śnieżką Karpacz – 94 pkt. i MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra – 81 pkt.

Po rywalizacji jedynek na podium stanęły Mariola Ziętek (ULKS Łoś Gołdap), Agata Chomiuk (MKS Karkonosze SZ JG) i Oktawia Zych (KS AZS Katowice). Bardzo dobrze pojechał Michał Długosz z Karkonoszy. Zdobył swoje pierwsze mistrzostwo kraju w młodzieżowej kategorii. Pokonał złotego medalistę MP seniorów Artura Gędziusa i Mariusza Juszczaka (obaj Śnieżka). Obaj nie dali szans rywalom w konkurencji dwójek. Na drugim stopniu medalowym stanęli Michał Długosz i Agata Chomiuk (MKS Karkonosze), a trzecim osada z Gołdapi M. Ziętek i A. Luty.

Medalistów z jeleniogórskiego klubu trenują Robert Dobrowolski, Przemek Pochłód, Monika Pawlak – Warzybok i Sylwester Poniatowski.

Najlepsi saneczkarze zdobyli klasę mistrzowską oraz I i II klasę sportową. W przeddzień krajowego czempionatu na lodowym torze odbyły się zawody o Puchar Karpacza.