Mistrzowie szkolnych biegów

 

Blisko 250 chłopców i dziewcząt startowało w Jakuszycach w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i w Gimnazjadzie w narciarstwie biegowym. Uczniowie szkół podstawowych z klas IV - VI techniką klasyczną pokonali dystans 2 km, młodzież gimnazjalna trasę o kilometr dłuższą.

 

Na najwyższym stopniu podium stanęli Michał Boreczek (SP 71 Wrocław, trenuje w MKS Karkonosze SZ Jelenia Góra, Konrad Badacz (SP Piechowice), Daria Deja (ZSP 15 i G 5 JG) i Aleksandra Mikołajczyk (SP Kamienna Góra). Warto też odnotować drugie miejsca Macieja Kojro (SP Piechowice), Weroniki Mikołaczyk (SP Kamienna Góra) i Sandry Krawczyk (ZSP 15 i G5 JG) oraz trzecie lokaty Kacpra Wojciechowskiego (SP Lubawka) i Antoniego Bryszewskiego (ZSP 15 G5 JG).

 

Rywalizację gimnazjalistów wygrał Michał Skowron przed Mateuszem Opałą i Michałem Kaźmierczakiem (wszyscy z gimnazjum Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie). Ich szkolne koleżanki Róża Łyjak i Kamila Boczkowska wyprzedziły Kamilę Żuk i Karolinę Turkowicz (obie z Mieroszowa) i Paulinę Trzaska z Lubawki.

 

Zawody, którymi kierował Zbigniew Stępień, na zlecenie SZS Śląsk zorganizował i przeprowadził Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze SZ JG.

 

Do biegów sztafetowych Igrzysk i Gimnazjady zgłoszono 37 ekip (czteroosobowych).  

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.