Mistrzowie w strzelectwie

Piotr Kurczyn zwyciężył w mistrzostwach Jeleniej Góry w strzelectwie sportowym. Zawody odbyły się w sobotę na strzelnicy przy ZSOiT w Jeleniej Górze.

Po eliminacjach Kurczyn był drugi, ustępował jedynie Robertowi Kurpielowi, który do finału wszedł z imponującym wynikiem 96 pkt. Po serii finałowej obaj panowie zamienili się miejscami na podium. Ostatecznie Kurczyn zdobył 283 pkt., Kurpiel 276.

Na trzecim miejscu zawody zakończyła Irena Witlib z wynikiem 269 pkt. Została ona tym samym najlepszą snajperką wśród pań. Czwarty był Stefan Szetela (268 pkt.), piąty – Stanisław Stefański (266 pkt.) a szóscy – Zbigniew Barborka (248 pkt.).

Z pierwszej szóstki pięcioro zawodników reprezentowało barwy koła LOK Energetyk. Jedynie Stanisław Stefański był spoza koła, reprezentował Zarząd Regionu LOK Jelenia Góra.

Laureaci turnieju. Od lewej: Irena Witlib, Piotr Kurczyn, Robert Kurpiel. Fot. LOK

Zawody odbyły się na strzelnicy ZSOiT w Jeleniej Górze. Uczestnicy strzelali z broni sportowej – kbks, z pozycji leżąc do tarczy oddalonej o 50 m. Odbyły się dwie rundy – w pierwszej uczestniczyli wszyscy zgłoszeni. Do drugiej awansowało sześcioro najlepszych.

Ogółem w zawodach wystartowało 29 zawodników. Mistrz otrzymał puchar dyrektora oddziału Energii Pro w Jeleniej Górze oraz puchar przewodniczącego RM Jelenia Góra. Najlepsza zawodniczka Irena Witlib otrzymała puchar ufundowany przez dyrektora ZWLOK we Wrocławiu i puchar przewodniczącego prezesa ZRLOK Jelenia Góra. Z kolei najlepszy zawodnik eliminacji Robert Kurpiel zdobył puchar prezesa JEW Jelenia Góra.

Nagrody rzeczowe dla finalistów ufundowali: EnergiaPro Jelenia Góra, JEW, Koło LOK Energetyk oraz sklep Rowerowy DUKATO.

Organizatorem zawodów było koło LOK „Energetyk” Jelenia Góra a sędzią głównym był prezes koła - Andrzej Gawłowski.