Mistrzynie z „Jedenastki” gromią 74:1

W Zgorzelcu 12 grudnia rozegrano finał strefy jeleniogórskiej Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt (klasy VII-VIII). Znakomicie spisały się uczennice zabobrzańskiej Szkoły Podstawowej nr 11, które w sposób bezapelacyjny wywalczyły złote medale. Drużyna trenera Rafała Sroki imponowała rzutową skutecznością z różnych pozycji i niezwykle dynamicznymi akcjami.

Mistrzynie Jeleniej Góry najpierw w meczu półfinałowym rozbiły 50:10 zgorzelecką „Dwójkę”. W finałowej potyczce zespół SP nr 11 rekordowo, 74:1 rozgromił ekipę szkoły podstawowej z Pisarzowic. Wcześniej srebrne medalistki wygrały 20:13 z SP nr 1 w Bolesławcu. Mistrzyniami strefy jeleniogórskiej zostały: Oliwia Pladzyk (kapitan), Martyna Brzeźniak, Aleksandra Montuło, Katarzyna Gębura, Oliwia Romano, Angelika Mosoń, Maja Gogolewicz, Julie: Wdowin i Maciak. Wszystkie „złote” koszykarki uczęszczają do klasy VIII E (wychowawczyni Edyta Rudek). Przed dwoma laty te same zawodniczki zdobyły mistrzostwo Dolnego Śląska w mini koszykówce. Jako reprezentantki województwa zajęły w Kórniku dwunaste miejsce w mistrzostwach Polski.

Finał mistrzostw DŚ zostanie rozegrany w lutym 2020 roku, niewykluczone, że w Jeleniej Górze. Rywalkami dziewcząt z „Jedenastki” będą mistrzynie Wrocławia, Legnicy i Wałbrzycha.