MKS Karkonosze Sporty Zimowe najlepszym klubem

W Krakowie podsumowano XXIII Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach zimowych „Małopolska 2017”. W klasyfikacji generalnej 133 klubów krajowych zwyciężył Międzyszkolny Klub Sportowy Karkonosze Sporty Zimowe. Jeleniogórscy sportowcy wywalczyli 383,58 punktów. Gratulacje odebrali zawodnicy, trenerzy, działacze i dyrekcje współpracujących z Karkonoszami Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i Karpaczu.

Kolejne miejsca w „generalce” OOM zajęli chłopcy i dziewczęta z ŁKS Juvenii Białystok, KS Ski Test Kraków, AZS AWF Katowice, BKS WP Kościelisko i KS Pilica Tomaszów Mazowiecki.

W klasyfikacji województw ekipa Dolnego Śląska uplasowała się na trzeciej pozycji (912,29 pkt.) za reprezentacjami Małopolski (2145,58 pkt.) i Śląska (1588,83 pkt.) Na dorobek Dolnoślązaków złożyły się punkty reprezentantów biathlonu – 331,14, saneczkarstwa – 175, narciarstwa biegowego-118,50, łyżwiarstwa szybkiego – 103,65 pkt., narciarstwa alpejskiego – 35 i snowboardu – 9.