MKS Karkonosze SZ najlepszym klubem narciarskim

Michał Skowron (MKS Karkonosze SZ JG)

W Ustrzykach Dolnych zakończyła się rywalizacja w XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych „Podkarpacie 2018”. Po prawie tygodniu startów w sprintach, biegu łączonym, biegu dystansowym i team sprintach wyłonieni zostali mistrzowie Polski oraz najlepsze kluby i województwa. Z medalami różnych kolorów wrócili młodzi narciarze jeleniogórskiego klubu.

W klasyfikacji klubowej OOM doszło do małych zmian. Na półmetku wygrywał MULKS Oscar Grupa Tomaszów Mazowiecki, jednak ostatecznie zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasowali się narciarze z KS Jedność Nowy Sącz. Najlepszym klubem młodzieżowej olimpiady 2018 został MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Brawa dla zawodników i trenerów Mieczysława Skowrona, Jana Framińskiego, Karoliny Maruszczak, Piotra Skowrona, Adriana Cheby i dla trenera SMS-u w Szczyrku Włodzimierza Walusia.

W klasyfikacji województw zwyciężyło Małopolskie – 335 pkt. przed
Śląskim – 223 pkt. i Dolnośląskim – 120 pkt.

W biegu na dystansie 10 km Juniorów A zwyciężył faworyt, najlepszy w tym sezonie, Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka). Ze stratą ponad 40 sekund przybiegł na metę Michał Skowron (MKS Karkonosze SZ). Najbardziej wyrównana była rywalizacja w biegu na 7,5 km w kategorii Junior B. Tylko osiem sekund stracił do zwycięzcy z Tomaszowa Lubelskiego zawodnik MKS Karkonosze SZ Michał Boreczek.

W ostatniej konkurencji OOM team sprincie narciarze ścigali się na dystansie 2 x 3 x 1,4 km. W kategorii Junior A brało udział sześć klubowych sztafet. Najszybciej pobiegła ekipa z Nowego Sącza. Drugie miejsce zajęli biegacze z MKS Karkonosze SZ, Ireneusz Wierzbowski i Michał Skowron. W kategorii Junior B złote medale odebrała sztafeta z jeleniogórskiego klubu w składzie Maciej Zdziechowski i Michał Boreczek. Karkonoski team o siedem sekund wyprzedził sztafetę z Nowego Sącza i o jedenaście sekund z Tomaszowa Lubelskiego.