Mniej chętnych do sprzątania świata

Mniej chętnych do sprzątania świata

Rozdano około 6 tys,. Worków, 5 tys. par rękawic, zgłosiły się 22 placówki oraz jedna osoba prywatna. Trzy dni potrwa akcja „Sprzątanie świata- Polska 2020”. Rozpoczyna się dzisiaj, a finał będzie w niedzielę. Przy okazji urząd miasta dał mieszkańcom dodatkową możliwość pozbycia się elektroodpadów. Specjalną motywacją będą rozdawane sadzonki kwiatów.

Temat tegorocznej edycji to "Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję". Urząd miasta zaprosił szkoły, przedszkola, instytucje do posprzątania wybranych przez siebie terenów (obszar wokół przedszkola, szkoły, placu zabaw, łąki itp.). Dla czestników akcji przygotowano worki i rękawice. Tych pierwszych wydano około 6 tys. , drugich – około 5 tys. par. W sumie udział w sprzątaniu świata zadeklarowało niespełna 3 tys. osób. To mniej niż w latach ubiegłych


Obok „Sprzątania Świata” zorganizowana będzie akcja Kwiaty za elektroodpady, w ramach której planuje się podstawienie w trzech miejscach miasta mobilnego PSZOK, gdzie będzie można oddać elektroodpady, w zamian za co będzie można otrzymać sadzonkę kwiata. Mobilny PSZOK będzie stacjonował w poniższych terminach i lokalizacjach:
18.09.2020 r. – Plac Ratuszowy, od godziny 14:00 do godziny 18:00
19.09.2020 r. – pętla Kiepury, od godziny 10:00 do godziny 14:00,
20.09.2020 r. – Osiedle Orle, od godziny 10:00 do godziny 14:00.


W związku z nadzwyczajną w tym roku sytuacją, związaną z pandemią wirusa SARS CoV 2, w celu zachowania bezpieczeństwa uczestników zaleca się, aby osoby biorące udział w akcji podzielone były na grupy, składające się ze społeczności, która ma ze sobą kontakt na co dzień. Zaleca się również zachowanie bezpiecznego dystansu, niemniej jednak, w sytuacji kiedy nie będzie to możliwe, konieczne będzie używanie maseczek ochronnych. Urząd nie wyposaża uczestników w maseczki ochronne.

Komentarze (7)

Akcja powinna wygladac festyn gril itp wynagrodzenie dla kazdego zbierajacego w ten sposob akcja miala skutek a kazdy placi na ten burdel

Pranie mózgów idiotów trwa.

Nadto sprzątanie to chyba obowiązek służb komunalnych. Ale czy to dociera do polakuf ze stajni małego kulawego führera z bunkra kaczy szaniec przy Nowodworskiej.

Po la cz ki.

Płaccie podatki i wyjonujcie robotę za służby komunalne.

Ludzie już czują pod skórą że koniec tego wieśniackiego gatunku już niebawem, więc zaczynają lecieć po bandzie, po co się ograniczać jak i tak zagłada za rogiem. Jak palić mosty to do fundamentów!

Kryształowa noc w narodowo socjalistycznym pis.bolszewickim łajnie małego kulawego hitlera kaczyńskiego siedzącego w bunkrze kaczy szaniec przy Nowogrodzkiej.

Ciekawe, kto znajdzie głowę kota,
tfuuu,
konia pod przykrótką kołderką...

Życzę stalinowcom kaczyńskiego i patologicznego oszusta i klamcy Moravitzkyego by powybijali się wzajem.

Daj spokój Pisoczekisto zmień pracę , weź kredyt i żyj. Szkoda czasu.

Stare komuchy szukają nowych frajerów !

Teraz zbrodnicza korona sprząta, codziennie stosy sztywnych kowidjan zalegają na ziemi.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.