"Murem za Owsiakiem"

"Murem za Owsiakiem"

Około 250 osób przyszło dzisiaj (w niedzielę) o godz. 20. na pl. Ratuszowy w Jeleniej Górze, aby okazać Jurkowi Owsiakowi poparcie. Harcerze, wolontariusze, mieszkańcy, a wśród nich prezydent Jerzy Łużniak, wysłali światełko do nieba w symbolicznym orkiestrowym geście.

W czas smutku i żałoby po zamordowanym Prezydencie Pawle Adamowiczu, po honorowej rezygnacji szefa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze stanowiska prezesa fundacji, Jerzy Owsiak pod namową licznych przyjaciół, autorytetów i milionów sprzyjających WOŚP Polaków, wycofał się ze swojej decyzji. - Szanuję go bardzo, bo stworzył coś wielkiego. To taki świecki święty. Mam nadzieję, że dostanie Nobla. Jego odejście z Orkiestry byłoby katastrofą. Teraz musimy go szczególnie wspierać, bo skala nienawiści, hejtu skierowana na jego osobę jest nieprawdopodobna – powiedziała jedna z wolontariuszek.

Przy sercu wczoraj ułożonym z czerwonych zniczy przez harcerzy z ZHP, z czerwonymi balonikami-sercami, z literkami składającymi się na hasło „murem za Owsiakiem” manifestujący, tak jak w innych miastach, dali swoisty wyraz oceny tego co się dzieje. Po 20 minutach tłum się rozszedł. 

DSC_5021.jpg
DSC_5022.jpg
DSC_5024.jpg
DSC_5032.jpg
DSC_5046.jpg
DSC_5061.jpg
DSC_5063.jpg
DSC_5065.jpg
DSC_5077.jpg
1.jpg

Komentarze (35)

Wrócił, no kto by pomyślał.O jejku, o jejku, o jejku, jaki to niespodziewany i wspaniałomyślny ruch tego "świeckiego świętego".Po prostu nie wiem co powiedzieć.Jestem wzruszony.

Przez dziadostwo Owsiaka, zginął Adamowicz. Teraz gdy Juras wrócił na prośbę Narodu, kto mu cokolwiek zarzuci?

Idź się odlej bi ci grozi tsunami.

Moim zdaniem nie powinien wracać. Powinien olać ten dziadowski kraj i pomaganie, niech sobie państwo radzi samo i wyposaża szpitale. Hejterzy nie dadzą mu żyć.

Jasne że WOŚP jest fajny ale nie traktujmy tego jak być albo nie być służby zdrowia. Roczny budżet NFZ na opiekę zdrowotną to ok 80mld PLN. WOŚP przez 27 lat zebrał 1 mld. Więc to jest w zasadzie niezauważalne wsparciem statystycznie patrząc. Nie stanowi nawet procenta wydatków na ochronę zdrowia.

Czyli co? Owsiak za murem?

#muremzarydzykiem

Nie wiesz co powiedzieć to po h... się odzywasz ?

Nie jest zadaniem Owsiaka zastępować Min. Zdrowia. I służbę zdrowia pewnie dzięki ministerstwu mamy świetną, co? I nie potrzeba żadnego wsparcia ?!!! Daruj sobie! A statystyki? Statystycznie człowiek i koń mają po trzy nogi!

nikt nie mowi o zastepowaniu ale nie podnosmy tego pod niebiosa bo tak nie jest. Napisalem ze WOSP jest dobra i pozyteczną inicjatywą ale nie można jej przeceniac a Ty nie rozumiejąc prostych zagadnień statystycznych o 3 nogach piszesz....

Miałeś szansę zamilknąć i być zapomnianym. Nie skorzystałeś.

patrzcie co ci nienawistnicy wypisują

"Owsiak ma toporny mechanizm przesypywania kasy z kupki na kupkę. Kasa idzie z @fundacjawosp do Złotego Melona albo bezpośrednio do firm rodzinnych i ze Złotego Melona również do "szwagrów". To wyjatkowo bezczelny i prostacki system."

Jak tak można przecież to mowa nienawiści. Owsiak jest święty. Gdyby nie Owsiak dzieci by umierały w szpitalach.

twitter.com/Matka_Kurka/status/1087277472687837185

"Matka kurka" jest jaskrawym przykładem, że przymusowa eutanazja powinna być. Tak, ten post to jest mowa nienawiści, ale to jest nikły promil tego, co sączą "ultrakatolicy" z obecnej władzy.
PS Złotoryja przeprasza za matkę kurkę.

tytek, ty tak masz od małego, czy od kolan? współczuję ci!

tytek, ty tak masz od małego, czy od kolan? współczuję ci!

Napisz jeszcze kilka razy, dodając za każdym razem jedną literkę w nicku. Prawdopodobnie nikt się nie domyśli. A potem udaj się ze swoją grupą przedszkolną na obiadek i lulu.

Wielgucki (czyli matkakurka) jest doskonałym przykładem na to, że obsesje powinno się leczyć psychiatrycznie w zamknięciu, zamiast je obnosić po blogach i forach. Facet ma na koncie kilka wyroków skazujących, dostał po łapach finansowo na własne życzenie, ale wciąż się piekli i szkaluje. Normalny człowiek dawno by zrozumiał, że pisanie kalumni spotka się z konsekwencjami, ale nie ktoś, kto dostaje piany na samo wspomnienie o Owsiaku i WOŚP.

Oprócz tego kurka jest jeszcze lokalny Wieńczysław.Też ma coś z gorem.

W wielu procesach Owsiak miał okazję udowodnić, że MatkaKurka pisze nieprawdę. I nie skorzystał. Ciekawe dlaczego, lol. Ale naiwni dorośli chcą wierzyć, że św. Mikołaj istnieje naprawdę. A jak ktoś chce mocno wierzyć, to nie przyjmuje argumentów rozumu. I tyle w temacie.

A swoją drogą doskonałe przykład na "mowę miłości". Gratuluję logicznego myślenia i odrobiny zgłębienia tematu.

Pewnie wykładnią prawdy są dla ciebie portale "kontrowersje", "solidarni2010", "telewizjarepublika"? To się da leczyć... I nie wyskakuj tu z "mową miłości", bo przykład idzie z góry, mimo, że jest niedościgły...

Przecież nawet tvpis nie chce aż tak ryzykować, bo wie, że nikt tego nie łyknie. Wiara w "inteligencję" Wielguckiego? To nawet prowadzący "wiadomości" tego nie przełkną...

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Po to mam rozum, żeby myśleć, a nie kierować się tym, co napisano na jednym czy drugim portalu. Rozumiem, że Ty możesz tego nie zrozumieć. Na to jednak nic nie poradzę.

Nie atakuj Wielguckiego, tylko zarzuć mu, w którym miejscu kłamie. Poproszę o konkrety. Nie oceniam tego Pana, ponieważ go nie znam. Natomiast, przynajmniej na ile się orientuje, to Owsiak nigdy nie pokazał dokumentów, z których by wynikało, że insynuacje MatkiKurki to kłamstwa. Jeżeli masz inne informacje, to mnie oświeć.

Dokumentów jest pełno. Użyj tego swojego "rozumu" i znajdź. Większość procesów Wielgucki przegrał. Dalej chcesz brnąć w swoje paranoje?

Nie ma to jak merytoryczna odpowiedź. Jakieś konkrety?

Google ci wyłączyli? Podobno masz rozum, użyj go chociaż raz. No, chyba że google to także portal, a z portali nie korzystasz? To faktycznie masz problem. Ale to się leczy. A więc podsumowując: poszukaj sobie, bo nikt za ciebie tego nie zrobi. Żeby ci ulżyć: Owsiak wygrał większość rozpraw a rozliczenia WOŚP są publikowane co roku i bardzo skrupulatnie analizowane przez obecne "służby", które niestety nic nie mogą znaleźć na Owsiaka, więc wymyślają podwyższone zagrożenie na Woodstocku, itp. Ale tego się nie dowiesz ze swojej pisowskiej telewizji.

Najciemniej jest zawsze pod latarnią. Zatem jeżeli odczuwasz taką potrzebę, to nikt nie broni Tobie udać się do specjalisty. Bo konkretów jak nie było, tak nie ma.

Widzę, że pitolenie nie na temat masz we krwi. Konkrety chcesz? Znajdź sobie ostatni wpis wielguckiego na twiterze, w którym pokazuje zdjęcie jak Owsiak prezentuje ilość pieniędzy zebranych do puszki osobiście przez Adamowicza (_za_jego_życia_) - 5613zł, a obok pokazuje podsumowanie tego, co zebrali ludzie podczas akcji "zapełnijmy puszkę Adamowicza" - 15 990 811zł i twierdzi, że Owsiak oszukuje. To są metody stosowane w tej chwili nagminnie przez tvp. Nie rozumiesz tego? Nie jestem zdziwiony. I daruj sobie dalsze odpowiadanie, bo widzę, że wielgucki poziomem umysłowym jest niewiele niżej od ciebie.

nie szkoda ci czasu na dyskusje z matołkiem?

Przecież my Polacy chodzimy do Kościoła a po "Kosciele" robimy co chcemy.

Nie napisałeś, że "WOSP jest dobra i pozyteczną inicjatywą , tylko, że "jest fajny ale nie traktujmy tego jak być albo nie być służby zdrowia." oraz: "Więc to jest w zasadzie niezauważalne wsparciem statystycznie patrząc. Nie stanowi nawet procenta wydatków na ochronę zdrowia."
Najpierw czytaj ze zrozumieniem własne teksty, a potem odnoś się do poziomu zrozumienia innych.

Świecki święty...a to dobre.Raczej cwaniak i hipnotyzer który od lat raz w roku wprowadza w trans miliony Polaków.

Chłopie, tekst jest o Owsiaku a nie o Rydzyku! Ogarnij się!

szczerbuś, jełopie nie kompromituj się!

Stul pysk! Ma rację! Tekst jest o Owsiaku, nie Rydzyku!

250 osob a Jelenia Gora to tysiace oczym mowa

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.