Muzyczny sezon rozpoczęty

Muzyczny sezon rozpoczęty

Znakomicie rozpoczęty został 47 sezon artystyczny w jeleniogórskiej filharmonii. Na dobry początek zabrzmiały dwa dobre koncerty. W miniony piątek Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej zagrała pod batutą swojego szefa artystycznego Mirosława Jacka Błaszczyka pierwszy po wakacyjnej przerwie, klasyczny koncert symfoniczny przed własną publicznością. W wspólnie z naszą orkiestrą wystąpiła znakomita śpiewaczka Barbara Harasimowicz. Utwory Mozarta i Vivaldiego w jej wykonaniu brzmiały znakomicie. W pełni zasłużone owacje publiczności zabrzmiały też po drugiej części wieczoru, w której nasi filharmonicy zagrali przebojowe kompozycje Gershwina i Bernsteina.

Dzień później, w sobotni wieczór 18 wrześnie na tej samej scenie zabrzmiał zjawiskowy koncert, który był wyjątkowym wydarzeniem samym w sobie. W Jeleniej Górze wystąpiła oryginalna tradycyjna orkiestra z chińskiego Kantonu!

China Canton Traditional Orchestra dała w Jeleniej Górze pokaz muzycznej kultury swojego regionu. Artyści wystąpili w efektownych strojach i – co najistotniejsze – grali tradycyjną muzykę kantońską na tradycyjnych instrumentach chińskich. Orientalny wieczór w jeleniogórskiej sali koncertowej był szalenie ciekawy i zachwycający.

W tym tygodniu kolejne dwa muzyczne wieczory w jeleniogórskiej filharmonii rozpoczynające serię wrześniowych koncertów kameralnych.

Już najbliższą środę 22 września muzyczno – poetycki wieczór CHOPIN NELLIGAN 200 LAT... UWIELBIENIE I INSPIRACJA w wykonaniu kanadyjsko – polskiego duetu Denise Trudel (fortepian), Marcin Skorek (poezja). W programie muzyka Fryderyka Chopina i korespondująca z nią poezja Emila Nelligana.

W piątek 24 września w ramach cyklu Arcydzieła Muzyki Kameralnej zagra Orkiestra Kameralna Filharmonii Dolnośląskiej Klassik Modern pod kierownictwem artystycznym Romana Samostrokova. W programie: Peter Breiner, Roman Samostrokov – Cztery Barokowe Concerti Grossi na tematy The Beatles. Spotkanie z muzyką słowem poprowadzi Andrzej Więckowski. Początek obu koncertów o godz. 19.00

Więcej na ten temat w „Nowinach Jeleniogórskich”. W najnowszym wydaniu naszego tygodnika także informacja o tym, jak zdobyć można zaproszenia na najbliższe koncerty w Filharmonii Dolnośląskiej.

ZOBACZ ZDJĘCIA
 

Komentarze (1)

Była strasznym gwałtem na moich uszach. Dlaczego ściąga się do naszego miasta za grube pieniądze przebrzmiałe primadonny o skali koliberka? Co to za wycie i technika, nieczysto, nierówno, okropna barwa i to pudło dostało takie ciężkie pieniądze za ten koncert. Do piachu z Taką Harasimowicz. Koguty, niedociągnięcia i jeszcze kompletnie poza klasycystycznym stylem.
Mój ulubiony Motet Mozarta został zgwałcony przez starą wokalna nieudacznicę!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.