MZK ma nowe logo

MZK ma nowe logo

Jeleń trzymający koniczynę, stojący na wzgórzu – tak wygląda nowe logo Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Pierwsze autobusy z jego wizerunkiem już jeżdżą.

– Poprzednie logo zupełnie nie pasowało do nowej kolorystyki autobusów, nie odpowiadało dzisiejszym trendom. Miało kilka kolorów – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik MZK. – Nowe powstało na zlecenie spółki w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w Pracowni Identyfikacji Wizualnej.

Jest to nie tylko logo, ale i cały system identyfikacji. Kosztowało to 4 tysiące złotych. Logo widnieje na nowych autobusach, które niedawno przyjechały do MZK. Wkrótce ozdobi starsze pojazdy. Będzie też wykorzystywane w rozkładach jazdy, na oficjalnych dokumentach spółki.
 

Komentarze (22)

Logo bardzo ładne, teraz czas na zmianę tzw. rzecznika.

4 tysiące? Pogratulować. Coś podobnego malowałem 25 lat wcześniej wieku szkolnym. ale... Choć raz miasto próbowało szukać sił u swoich? My Jeleniogórzanie wcale gorsi nie jesteśmy i myślę że o połowę mniejszą kwotę udało by się to zrealizować, ba nie jedno Jeleniogórskie dziecko ze swoją fantazją by coś lepszego wymyśliło. Bez urazy, nie po to komentuje by od razu obrażać ale macie dalej zaległości w poprawnej komunikacji miejskiej która niestety jeszcze dość kuleje, mam na myśli autobusy widmo jeżdżące stadami, kilka linii po tej samej trasie, lub kiedy są potrzebne to ich nie ma wcale. Tylko po raz kolejny nie wynajmujcie firmy z drugiej strony Polski oraz nie liczcie pasażerów by obciąć po raz kolejny rozkład jazdy bo to jest bez sensu i przynosi straty dla wszystkich. A te autobusy elektryczne na które macie chrapkę to strata czasu i pieniędzy, bo ich eksploatacja, wcale tak różowo po latach nie wygląda i przynoszą spore straty, już lepiej wyglądają trolejbusy, co nie oznacza że po latach elektryczny autobus może go wyprzedzić ale tam też konkurencja w modernizowaniu trolejbusów nie śpi. To co napisałem być może będziecie mi pukać w czoło. Niemniej robicie dobra robotę tylko czasami odstajecie z poprawną komunikacją w tyle, nie wiem być może to jest związane z tym że jesteście uwiązani z włodarzami miasta i oni wam dyktują poronione warunki?.

Bardziej przypomina wilka wyjacegoo do księżyca niż jelenia.

Wszechwiedzący cy co?

Dlaczego nazwa miasta jest taka mała ????

Najlepiej wyrzucać pieniądze w błoto zamiast ogłosić konkurs na wykonanie logo - w programie graficznym, jako rysunek... przez uczniów jeleniogórskich szkół. Z pewnością znalazłby się utalentowany uczeń, który stworzyłby coś fajnego. Koszt przeznaczonych nagród byłby niższy niż 4000 zł zapłacone firmie graficznej.

Najlepiej jest narzekać sprzed ekranika na na wszystko i samemu nic nie robić i za nic nie brać odpowiedzialności

Ładny reniferek ! :)

4k to normalna stawka. Jako grafik sam bym na taką kwotę wystawił rachunek.

Co te półksiężyce mają oznaczać? Abstrakcja.

No dobra malkontenci - nowe logo trochę przypomina wilka (bez tych rogów), przednia łapa ciut za wysoko podniesiona, itp.- ale ogólnie jest ok., taki czupurny ten jeleń,i widać że nasz ; ) - porównajcie sobie z dziwaczną "syrenką" z niby-rybim ogonem - logo Zarządu Transportu miejskiego Warszawa czy już zupełnie beznadziejnym logo (dwa nierównoramienne kątowniki [?]) Mpk Wrocław.

4000, czyli niecałe 1000 euro za cenę logo, ale pewnie i za całą księgę identyfikacji wizualnej to naprawdę bardzo rozsądna cena. A ci wszyscy, którzy piszą, że sami by to zrobili albo ich dzieci by to zrobiły w ramach konkursu, niech sie najpierw zastanowią czy "jadą" na legalnym OS i mają legalne oprogramowanie do tego typu projektowania...

Do projektowania wystarczy kartka papieru, ołówek, pomysł i zdolności.
Jest Szkoła Rzemiosł czy zaproponowano Im takie zadanie?
Znak jest sztuczny, ostry dla oczu.

MI SIĘ PODOBA NOWE LOGO
nie robią, źle
robią , źle

Polacy lubią jak zwykle narzekać

Nowe logo mnie się także podoba, ale można było ogłosić konkurs i spośród prac uczniów jeleniogórskich szkół wyłonić najlepszy projekt (według wytycznych MZK, że musi być w kolorze białym), zamiast płacić firmie specjalistycznej 4000 zł. koszt za nagrody za I,II i III miejsce byłby znacznie niższy. Zwycięzca miałby powód do dumy, że jego projekt jest teraz logo MZK.

Wyrzucone pieniądze podatników.Za swoje prywatne nigdy w życiu nie kupiliby tego,nawet za 50 zł.

No tak trzeba się jeszcze znać chociaż trochę na projektowaniu graficznym, żeby umieć dobrze wydać pieniądze. Dobrze by było gdyby Pan/Pani zajął się lub zajęła się swoim zawodem, na którym się zna, a nie komentował pracę innych bez żadnego pojęcia o niej. To tak jakby teraz temu grafikowi kazać naprawiać rurę zamiast oddać to hydraulikowi, fachowcowi. Proszę, więc na przyszłość mniej zazdrości i bycia typowym polaczkiem. Najlepiej zająć się czymś na czym się Pan/Pani zna.

Ło qrwa, masz refleks! Trzeba było jeszcze poczekać i byłoby dwa miechy obsuwy! Z wytryskami też tak masz? To nie zazdroszczę...

PRZYPOMINA OSŁA ZE SHREKA PO ZAMIANIE W BIAŁEGO RUMAKA, ZWŁASZCZA TA WYNIOSŁA POZA !!!

JELEŃ TO NIE PIES TROPIĄCY, PO CO TA PODNIESIONA "ŁAPKA" ???

Kalka z Dysneya

Dokładnie Osiołek ze Shreka. Tyle że z rogami! 4 tys. plus opłaty rejestracyjne plus setki oznaczeń na autobusach przystankach i innych punktach informacji. ...ale co to zmieni dla rzecznika dalej to 4 tys!?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.