Na drogach już są zimowe warunki

Na drogach już są zimowe warunki

Ledwo wczoraj (19 listopada) spadł pierwszy śnieg, a już odczuli to kierowcy jadący z Jeleniej Góry do Karpacza, Szklarskiej Poręby czy Zachełmia. Na drogach było ślisko i doszło do kilku kolizji. Meteorolodzy przewidują dalsze opady śniegu. Sypie także w górach. Na Śnieżce temperatura odczuwalna wynosi - 18 stopni.

Rano na drogach już zalega lód i śnieg,a wielu kierowców nadal jeździ na oponach letnich. Skutki łatwo przewidzieć.

Wczoraj w Staniszowie do rowu wpadły dwa samochody. Do kilku stłuczek doszło w Przesiece. W Zachełmiu do rowu zsunął się autobus MZK.

Ślisko było na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza. Trudności mieli kierowcy z podjechaniem na przełęcz Okraj.

W Wojciechowie koło Lubomierza bus marki Citroen wpadł w poślizg. Kierowca, próbując ratować się przed wypadnięciem z drogi, uderzył w Seata Ibizę kierowanym przez kobietę. Została ona przetransportowana do szpitala.

Problemy z dojazdem miały autobusy MZK kursujące do Przesieki, Zachełmia i Siedlęcina. -

MPGK gotowe do zimy

Szybko zareagowało na opady śniegu Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Rano na ulice w Jeleniej Górze wyjechało 6 pługopiaskarek.- Posypaliśmy  wszystkie ulice w mieście. Przez naszych pracowników posypywane są także chodniki – mówi Włodzimierz Stasiak, prezes spółki MPGK.

Zapewnia, że firma jest gotowa do zimy. MPGK zakupiło 9 pługopiaskarek, 7 ciągników z pługami, 1 pług wirnikowy, 2 ładowarki . W magazynach leży zapas 1500 ton soli, a około 1000 ton zostanie dowiezione w najbliższym czasie. 50 pracowników w każdej chwili gotowych jest do ręcznego odśnieżania ulic i chodników.

W MPGK przy odśnieżaniu zatrudnionych jest 18 kierowców i 2 operatorów.

Całodobowo dyżury pełni 4 dyspozytorów.

pługi.jpg
zima 2018 (1).jpg
zima 2018 (2).jpg
zima 2018 (3).jpg

Komentarze (8)

Brawo MPGK! Pokażcie tym z powiatu gdzie raki zimują!

Szoda, że Pan Redaktor nie napisał, że na dzień dzisiejszy Powiat Jeleniogórski nie ma jeszcze podpisanej umowy na odśnieżanie dróg. Najlepiej wieszać psy wyłącznie na kierowcach, co policja i szanowna redakcja ochoczo czyni. Oczywiście kierujący nie są bez winy, ale brak umowy na odśnieżanie 20 listopada jest skandalem i nikt z tym nie robi. Czy oczekiwanie na to, że spadający śnieg ktoś odgarnie z drogi jest jakimś wygórowanym kaprysem ? Jeszcze wiszą plakaty wyborcze, a już władza pokazuje jak bardzo jej są obojętne potrzeby mieszkańców powiatu. Z informacji podanej przez Wasz portal wynika, że stanowiska w powiecie zostały podzielone. Na to był czas. Sprawa odśnieżania dróg musi poczekać. I nikogo nie obchodzi, że w każdej chwili może wydarzyć się tragedia. Czy to jest normalne ?

pis pokazuje tempo, w jakim będzie pracować. Poprzednicy nie zadbali, bo liczyli się ze zmianami na stołkach, ale nowe władze pokazują, jak głęboko mają "społeczeństwo"

helmutek prowokator.
trzeba nie mieć mózgu żeby myśleć, że umowę na odśnieżanie i piaskowanie dróg należy podpisywać jak spadnie śnieg.
umowa powinna być podpisana już jesienią ale przecież legendarna liberalna demokratyczna platfusownia nie ma sobie nic do zarzucenia, jak zwykle winien pis.

...drogi psps owa jak piszesz platfusownia została zastąpiona podobno bardzo operatywnymi politykami z PiS, którzy dogadali się z "bezpartyjnymi" samorzadowcami w celu, jak dumnie głosi przekaz dnia, dobrej i ukierunkowanej na potrzeby mieszkańców pracy.
Szkoda, że ta dobra praca została zapoczatkowana podziałem stołków i zapewne wynagrodzeń. A śnieg pada, mróz trzyma , a powiatowych dróg nikt nie odśnieża.

Nie dyskutuj z kimś, kto nie potrafi wstawić dwóch literek "i" w swoim nicku. PiSPiS miało być, ale mózg nie ogarnął...

Kiedy akcje Policji : sprawdzanie stanu opon ?. To co zakłada większość kierowców nadaje się tylko na śmietnik.

To ma być zima ? Gdyby naprawdę spadło dużo śniegu mielibyśmy korki od Jeleniej do Karpacza. Pierwszymi ofiarami zimy jeśli przyjdzie będą goście świąteczno-noworoczni. Utkną w korkach , bo za dużo hoteli i apartamentowców powstało w regionie a dróg wcale. Już nie mogę się doczekać. Będą blacharze mieli co klepać.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.