Na Polanie Jakuszyckiej bez zmian

Na Polanie Jakuszyckiej bez zmian

Rok temu miały ruszyć prace przy budowie Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej. Inwestycja do tej pory nie ruszyła z miejsca. I nie wiadomo, kiedy to nastąpi. Krajowa Izba Odwoławcza właśnie unieważniła przetarg, który wyłonił wykonawcę Centrum.

Przetarg wygrało konsorcjum spółek Torpol z Poznania i Pre Fabrykat z Miłkowa. Od tego rozstrzygnięcia odwołali się do KIO pozostali uczestnicy przetargu. Jeden z nich wskazywał, że Torpol nie ma wymaganego w przetargu doświadczenia.

Jednym z kryteriów w ogłoszeniu przetargowym była realizacja co najmniej trzech inwestycji polegających na budowie obiektu użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej minimum 10 tys. metrów kwadratowych każdy i wartości minimum 50 mln złotych netto każdy.  PORR S.A. zarzucił, że jedno z zadań przedstawionych przez wyłonionego wykonawcę nie spełnia wymogu metrażowego. Krajowa Izba uwzględniła to odwołanie.

Inwestycja opóźniona o rok

Inwestycja na Polanie Jakuszyckiej rodzi się w wyjątkowych bólach. Najpierw były problemy po pierwszym z rozstrzygniętych przetargów. W grudniu ubiegłego roku wybrany wcześniej wykonawca – konsorcjum PB Intersystem z Elektromontażem Rzeszów - nie podpisał umowy (tracąc 2 mln zł wadium).

Po kolejnym przetargu i wyłonieniu jako wykonawcy konsorcjum spółek Torpol z Poznania i Pre Fabrykat z Miłkowa, wydawało się, że prace nareszcie się rozpoczną.

Decyzja KIO, która uznała protest innych uczestników przetargu, sprawiła, że teraz trudno  podać termin, kiedy ruszy budowa Centrum. Według planów miało to nastąpić kwietniu tego roku, a obiekt miał być gotowy na początku 2020 roku.

Decyzja KIO nieprawomocna

Michał Nowakowski , rzecznik prasowy urzędu marszałkowskiego we Wrocławiu wyjaśnia, że Krajowa Izba Odwoławcza w postępowaniu odwoławczym dotyczącym budowy Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej nakazała odrzucenie rekomendowanej w przetargu oferty.

- Sprawa wraca do komisji przetargowej, która podejmie odpowiednie decyzje w ciągu kilku tygodni. Decyzja KIO nie jest prawomocna - podkreśla rzecznik.

- Budowa Centrum na Polanie Jakuszyckiej nie jest zagrożona - zapewnia Michał Nowakowski. - Odwołanie do KIO jest prawem oferentów. Jeśli decyzja KIO się uprawomocni , komisja przetargowa wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród dwóch pozostałych ofert złożonych przez konsorcja - dodaje rzecznik.

Pozostałe oferty złożyły  konsorcja: PORR, Akme Zdzisław Wiśniewski i Elektromontaż Rzeszów oraz IDS – BUD i Mosty Łódź.

Spółka Torpol napisała w raporcie, że „Wyrok KIO nie jest prawomocny. Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem decyzji KIO Emitent dokona całościowej analizy twierdzeń w nim wskazanych oraz podejmie decyzję odnośnie, przewidzianych przepisami prawa, ewentualnych dalszych działań. O kolejnych krokach w ww. postępowaniu Spółka poinformuje w raportach bieżących".

Wspaniałe Centrum na Polanie Jakuszyckiej

Na Polanie Jakuszyckiej powstać ma wielofunkcyjny budynek z szatniami, hotelem i basenem. Będzie elektroniczna strzelnica, rolkostrada oraz zbiorniki wody do naśnieżania i magazyny śniegu . Nowy budynek wielofunkcyjny ma być bardzo nowoczesny, zbudowany w technologii obiektów pasywnych. Ogrzewać będą go m.in. pompy ciepła.

Powstaną trzy zapętlone trasy wyczynowe z certyfikatami federacji narciarskich. Każda ma liczyć ok. 2,5 km. Ich kombinacja pozwoli rozgrywać każdą z konkurencji narciarskich. By ułatwić ich relacjonowanie, pod ziemią zostaną ułożone kable, które umożliwią przesył sygnału z kamer na trasach do wozów transmisyjnych. Zaplanowano także budowę podziemnego parkingu. To niezbędne minimum, by w przyszłości na Polanie Jakuszyckiej organizować imprezy sportowe na światowym poziomie.

DCS_X1.jpg
DCS_X3.jpg
DCS_X6.jpg

Komentarze (25)

Powinni zwolnić z pracy Leszka Kosiorowskiego ze Stowarzyszenia Biegu Piastów. Niestety, nie nadaje się do tej funkcji. Na jego miejsce powinien przyjść wykształcony człowiek, dyplomata, z empatią.

sam się zwolnij

Bardzo zaimponował mi Pan Burmistrz Szklarskiej Poręby, p. Mirosław Graf, który w czasie niesamowitego entuzjazmu i zapowiedzią rozpoczęcia prac na Polanie, powiedział, że w te wszystkie plany uwierzy dopiero, gdy wbiją tam pierwszą łopatę i rozpocznie się prawdziwa budowa.

Przez burmistrza Grafa mamy duży smog w Szklarskiej Porębie.
Śmierdzi niesamowicie w naszym mieście.

Za burmistrza Grafa wycięto bardzo wiele zdrowych drzew w Szklarskiej Porębie. Graf z wykształcenia nauczyciel nie zrozumiał jeszcze, że drzewa oczyszczają powietrze.

Szczególnie zimą oczyszczają

Po tobie trzy ......

Czyli jak zwykle.

A co na to radny wojewódzki Marek O???

Odwołali się pozostali, czyli firma ze Śląska. Nic z tego nie będzie kolejny przekręt. Zobaczycie jak ta firma z górnego Śląska zrobi wszystkich w konia, oni do roboty się nie nadają ino slązacy kraść i szabrowac tylko potrafią.

I to są właśnie rządy bezpartyjnych oraz pisu na Dolnym Śląsku.Na nowe pociągi też przetarg uwalony.Pozostanie po nich tylko rozpierducha jak na Polanie Jakuszyckiej.

Jak dla mnie bomba :)))))

Do trola fan lechlera-
Partyjniacy PO z Grafem na czele przed wyborami latali po redakcjach i pie.... Li o Olimpiadzie w Karkonoszach a wmiedzyczasie opedzlowali Złotą Kure cwaniaczkom z Wrocka.Kasa za projekty skasowana a o syf na pseudo budowie martwic się maja tubylcy z Jakuszyc.Aktualnie na autostradach budowanych przez fachmanow Nowaka i spółki przeprowadza się wymiany nawierzchni odcinkami.A4 za Wrockiem kierunek Kraków będzie na wakacje zablokowana i nie pomoże żadne Panie Boze.Więc zamilcz i spadaj z forum

Sam spadaj na jelonke opłacany trollu.Chcielibyście wprowadzać cenzurę i zakneblować ludziom usta ale to się wam nie uda.

Mieszkam za granicą,ale sprawy Szklarskiej Poręby leżą mi na sercu, to było nie było moja młodość,ko**** te gory, mam dużo znajomych z czasów młodości i po rozmowach z nimi stwierdzam,że w miasteczkach Karkonoskich rządzi MAMONA.Apartamenty to nie kierunek rozwoju, już teraz nie ma gdzie zaparkować a za te kilka zdań na temat Partyjniakow z PO nie mam żadnych profitów.Pamietam weglarki z Śląska z napisami Czerwoną Dolina i tak tu zostało.Jak będę w Szklarskiej to chętnie pogadam z tobą rycerzu herbu Fan Lerchera. Jakoś się spikniemy.

Typowy polaczek! Siedzi za granicą zarabiając szmalec a ma problem że w Polsce zarabiają szmalec i jeszcze ludziom grozi :)))))))

Bo z jego wykształceniem nie było pracy w tym kraju i musiał wyemigrować.

Zarabiam i za te pieniądze utrzymuje rodzinę w Polsce. Tylko dzięki tysiącom nas pracujących za granicą Tusk i jego kolesie od ciepłej wody zarządzali lemingami.To co zarobione, natychmiast szło na raty, rachunki, dzieci, już na drugi dzień wychodzilo na to,że trzebabylo myśleć o wyjezdzie.Tacy jesteśmy my typowe Polaczki.Zycze ci abyś nie musiał szukać pracy za granicą,a jeżeli już z doświadczenia podpowiem ci Niemców i Żydów omijaj.

Przecież od trzech lat rządzi PIS.Premier ogłosił że bieda w Polsce została zlikwidowana i powiedział: Polacy wracajcie.To co ty tam jeszcze robisz zdrajco?Tu jest Twój kraj i tu powinieneś pracować sumiennie płacąc podatki aby już wkrótce zbudować wielki pomnik naszej władzy CPK.

A pomnik smoleński powstał bez zgody miasta raz dwa. Zatem alleluja i do przodu.

a mi w to graj! szkoda przyrody na rozwalenie, a tak się stanie przy tej inwestycji. Zatem niech ten stan trwa jak najdłużej!!!

Do pincet plus-Od 15 lat jesteś Europejczykiem i ja też, ja pracując za granicą podnosilam swoje kwalifikacje, biegle opanowałam dwa jezyki, spalacilam ZUS-y i inne zaległości,dzieci skończyły dzienne studia,są na swoim a ty co osiagneles.Pewnie w tygodniu jeździsz na wrotkach w Piniorowce, wieczorkiem na kompie zasiadasz i plujesz komuchu na ludzi.A zdradził nas Tusk uciekając do Brukseli na stanowisko woznego od zakładania marynarek szefom.Ja z moim krajem rozliczylam się co do grosza.Szlag mało co mnie nietrafil jak Tuskowe zabrali mi 30tys.z OFE. Oni bawili się w rządzenie a my zapieprzalismy na nich.Czesc moich znajomych patrzy już z góry na nas z innymi więzi się zerwały to gdzie mam wracać, do kraju gdzie odcięte od koryta świnki pluja na swój kraj, gdzie opluwa się świętości niszczy rodzinę. Spróbuj cwaniaczku tych gierek z Arabem lub Zydem wiez mi długo byś nie pociągnął.

To tyraj frajerze dalej na swoich arabów i żydów :))))))

twoja stara mi w nocy mówiła że jesteś zdrajcą...

Ty Gustaw czy jak Ci tam, pewnie trzymasz w dziubdziuś palec którym stukasz w klawiaturę, bo same gówna wyszukujesz.

Jak widać teksty ciągle te same.Tekst o palcu już czytaliśmy kilka artykułów wstecz. Zmienia się tylko przekaz dnia.Teraz będą pisać niby ludzie za granicy.Rządzą już tyle czasu a śpiewka od wyborów ciągle ta sama: przez 8 lat......

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.