Na pożegnanie kadencji…

Na pożegnanie kadencji…

Wczoraj zakończyła się IV kadencja samorządu terytorialnego. W wielu gminach, także w Piechowicach, właśnie w piątek odbyły się pożegnalne sesje.

- Było różnie…. Bardzo emocjonalnie, czasami przyjemne, czasami mniej przyjemnie, ale zawsze wszyscy, jak potrafiliśmy, pracowaliśmy na rzecz tego miasta. Czuję niedosyt po minionej kadencji, może nawet rozgoryczenie, bo zdecydowanie za mało zrobiliśmy, aby pozyskiwać środki i realizować inwestycje – podsumowuje cztery ostatnie lata Agnieszka Mandziej, szefową komisji finansów w piechowickiej radzie, która nie kandydowała w wyborach. Tłumaczy, że to decyzja honorowa, bo nie udało się zrealizować wszystkich zobowiązań podjętych cztery lata temu.
Paweł Zackiewicz radny od trzech kadencji (teraz zaczyna czwartą), w ostatniej przewodniczący samorządu w Piechowicach uważa, że to były dobre cztery lata dla mieszkańców gminy.
- Zrobiliśmy wszystko co było można. Oczywiście zawsze chce się zrobić więcej, ale są ograniczenia budżetowe, prawne i trzeba to brać pod uwagę. Mam pewien staż w samorządzie i z tej perspektywy mogę stwierdzić, że to była najlepsza, najefektywniejsza kadencja dla Piechowic. Przykładem takich ograniczeń jest podjęta na początku próba zmiany statusy gminy na miejsko-wiejską. Jestem przekonany, że byłaby to zmiana korzystna dla Piechowic, projekt zyskał poparcie lokalne. Cóż, skoro ministerstwo nie zgodziło się na taką zmianę. Druga taką bardzo trudną decyzją była reorganizacja sieci szkół, z wygaszaniem gimnazjum. Wspólnie z mieszkańcami (Bardzo aktywnymi w konsultacjach) wypracowaliśmy projekt jednej szkoły na bazie dwóch budynków. Tego pomysłu nie udało się na razie zrealizować. Trzecią rzeczą, nad która ubolewam (fakt, że nie miałem wtedy potrzebnej wiedzy) było moje poparcie wobec sądowego odwołania na decyzje o rozbiórce wiaduktów, które okazało się sporem o własność budowli i wcale nie rozwiązało meritum sprawy. Warto też wspomnieć o wielkim sukcesie, jakim jest redukcja długu gminy. Burmistrz wchodził w tę kadencję z dużymi zobowiązaniami, ale wdrożony program naprawczy okazał się skuteczny. Teraz Piechowice mają chyba najniższy dług ze wszystkich okolicznych gmin, co daje znakomite perspektywy.
Radnym, burmistrzowi, sekretarzowi gminy, skarbnikowi i radcy prawnemu ma pożegnalnej sesji złożono podziękowania, a na pamiątkę czterech lat pracy dostali kryształy z wyrytym herbem Piechowic.
 

PIechowice_sesja_pożegnalna (1).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (3).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (4).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (5).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (6).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (7).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (8).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (9).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (10).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (11).JPG
PIechowice_sesja_pożegnalna (12).JPG

Komentarze (8)

Zackiewicz to tragedia dla Piechowic. Szkoda ze go znowu wybrali ale dobrze że będzie nikim w tej radzie.

Adam Bolek z Piechowic przegrał wszystko.
Chciał zostać burmistrzem i nawet starostą. 4 lata temu w wyborach na radnego zdobył 2 głosy. Wstyd

W kowarach to dopiero jest stajnia

W kowarach to dopiero jest stajnia

Zackiewicz jest mendą, zabrał mi prawo jazdy a miałem tylo o zero coś tam przekroczone, potem polował na mnie jak musiałem jechać i mi sprawe zrobił. Dobrze że taki człowiek straci stanowisko.

Nic się nie udało, ale kadencja świetna

Najgorsze 4 lata w dziejach Piechowic, a w ustach przewodniczącego najlepsze. Mieszkańcy nie są głusi ani ślepi, ale w przypadku tego pana chyba tak, bo znów go wybrali

"Burmistrz wchodził w tę kadencję z dużymi zobowiązaniami, ale wdrożony program naprawczy okazał się skuteczny. Teraz Piechowice mają chyba najniższy dług ze wszystkich okolicznych gmin, co daje znakomite perspektywy".
To informacja dla wiecznie niezadowolonych mieszkańców Piechowic. A może chcieli byście długi po uszy i rozdawanie na lewo i prawo.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.