Na stadionie znika trybuna, będzie nowe boisko

Na stadionie znika trybuna, będzie nowe boisko

Rozpoczęły się prace przy budowie pierwszego pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Jeleniej Górze. Na stadionie przy ul. Złotniczej trwa wyburzanie nieczynnej trybuny ziemnej.

Od momentu oddania wyremontowanego stadionu, trybuna ta była wyłączona z użytkowania. Stanowiła jedynie smutne tło dla odbywających się na boisku zawodów. To tło wkrótce zniknie. Operatorzy koparek wybierają ziemię z nasypu, na którym była ona posadowiona. To pierwszy z trzech etapów budowy długo oczekiwanego boiska ze sztuczną nawierzchnią. Rozbiórka trybuny ma potrwać do końca sierpnia. Do końca października z kolei planowane jest wykonanie drugiego etapu – przeniesienie trafostacji oraz linii energetycznej, która jest linią rezerwową dla potrzeb Parku Sportowego Złotnicza. Lada dzień ma zostać wyłoniony wykonawca tego zadania. W październiku z kolei miasto ma rozstrzygnąć przetarg na ostatni etap – budowę boiska.

– To boisko jest potrzebne całemu regionowi – mówi Miłosz Sajnog, wiceprezes Term Cieplickich. – Liczymy, że obłożenie na nim od początku będzie stuprocentowe, bo już dzisiaj mamy zapytania z różnych klubów z Polski, czy to boisko już funkcjonuje, gdyż w świat poszła informacja, że będzie budowane.
Boisko ma zostać oddane do użytku w czerwcu przyszłego roku. Tak naprawdę planowane są dwa boiska: ze sztuczną nawierzchnią i drugie – treningowe – z trawą naturalną.

trybuna3.jpg
trybuna4.jpg
trybuna5.jpg

Komentarze (5)

Taaaaa...
Zapytania poszły pewnie od Legii lub Lecha ....
Orły tną aż miło w gałę ......

Z Legii oczywiście że były, z Lecha też były i z Górnika Zabrze... więc?

Łużniak i Zawiła budują ten stadion od 2010 roku albo i dłużej. Jest dyżurny temat, którym można się chwalić, że coś się robi. Gdyby zrobili szybko i jak trzeba, to nie byłoby tematu przed wyborami i musieliby wystartować z jakąś nową inwestycją. A tak to się grzebią i grzebią, a na każdą jesień można pisać, że budują super nowoczesne boisko, na które już raz kasę wydali, potem drugi raz, teraz trzeci i tak w kółko. Przez ten czas powinniśmy mieć już wyremontowane stadiony na Złotniczej i Lubańskiej, a teraz powinni się brać za Podchorążych albo za budowę hali sportowej. Tempo zawrotne.

Jakby na to szedł hajs pzpn to miałbym to w d**pie, ale na to idzie mój hajs, a poziom kopaczy w PL jest na poziomie Mozambiku. Już lepiej wybudować wypasione salony fryzjerskie, to może jakaś "gwiazda futbolu" zawita do JG...

Jak poszła informacja w świat to i Barcelona zawita. Pewnie będą się licytować klienci. Pisze brednie, ale mi się udzieliło jak przeczytałem brednie wiceprezesa.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.