Na Zabobrzu "na górce" ładniej, ale nie idealnie

Na Zabobrzu  "na górce" ładniej, ale nie idealnie

Zakończyły się prace nad poprawą otoczenia pawilonów na tak zwanej górce na jelenigórskim Zabobrzu. Są estetyczne ławki, miejsca postojowe i naprawiona część nawierzchni. Ale pawilony pozostały nadal zapyziałe. Stan jezdni przy przedszkolu też  pozostawia wiele do życzenia.

Otoczenie pawilonów "na górce" przy ulicy Karłowicza 25 i 25 a odnowiono w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Wykonawcą było Kółko Rolnicze z Siedlęcina. Zakres prac obejmował m.in. roboty rozbiórkowe, wymianę krawężników i obrzeży, ułożenie nawierzchni bitumicznej jezdni, miejsc postojowych i chodników.

Nie było w tych planach odnowienia pawilonów, a ich estetyka pochodzi z ubiegłego wieku. Zaniedbania są widoczne zwłaszcza teraz, gdy teren przed nimi wyładniał. Przydałoby się także zadbać o okolice sąsiadującego z pawilonami przedszkola. Podczas rozmowy z mieszkańcami na facebooku prezydent Jerzy Łużniak przyznał, że "na górce" nie jest idealnie. Jest szansa na poprawę wyglądu pawilonów, bo taki projekt miał pojawić się w JBO na 2021 rok. Wkrótce będzie znana lista projektów i przekonamy się, czy projekt został zgłoszony i czy przeszedł ocenę formalną.

na górce  (1).jpg
na górce  (2).jpg
na górce  (3).jpg
na górce  (4).jpg
na górce  (5).jpg
na górce  (6).jpg
na górce  (7).jpg
na górce  (8).jpg

Komentarze (13)

Zlikwidować szrot, nasadzić krzewów i od razu będzie ładniej.

Budżet JBO powinien dotyczyć terenów miejskich a nie JSM czy innych. Niech właściciel tych budynków sam je sobie wyremontuje !

Właścicielem jest miasto,gdyby to należało do spółdzielni to już dawno byłoby po remoncie.Prosze zauważyć jak wyglądają wieżowce na Sygietynskigo.Spoldzielniane ocieplone a jeden z miasta nie.Miasto nie potrafi zadbać o swoje nieruchomości.

NIe na darmo prezes JSM dostaje tytuły od miasta,

Wiesz co, takie projekty jeszcze rozumiem. Ale widziałeś jakie projekty szukały poparcia w obecnym budżecie obywatelskim? Remont basenu w SP11, trybuny w innej podstawówce. To mi podnosi ciśnienie. Szkoły powinny być wykluczone z JBO!

Ładniej?

Tylko praca dla rodziny i dla Ojczyzny ma sens. Nie tracę nadziei, że Polacy, którzy głosowali na pana Trzaskowskiego oprzytomnieją po wyborach i nie pozwolą się już wykorzystywać przez totalnych, którzy przecież rządzili Polską dwie (!) kadencje i czy wtedy, gdy mieli władzę, myśleli o ludziach, czy troszczyli się rodziny, czy mieli pojęcie, jak ciężko się żyło na prowincji? Dla nas, zwykłych ludzi było: "ni ma piniendzy", jak żyć? wyjedź za granicę, jak chcesz zarobić, albo weź kredyt... Gdybym była córką ormowca, milicjanta, sekretarza PZPR... nigdy nie dałabym poparcia komukolwiek z totalnej opozycji. Właśnie za ich znieczulicę. Biedne dzieci mdlały z głodu w szkole, bo ich rodzice nie mieli pracy, a oni obżerali się w najdroższych restauracjach...

Czy widzisz o czym jest artykuł? Po co wstawiasz takie durne komentarze?

Bo to martyna, męski trol z bólem doopy i brakiem akceptacji własnej płci. Nie przejmuj się. Czasami pospisuje się PAP, PAPjeż itp.

Wszystko ładnie tylko zastanawiam się po co aż tyle ławek?

Tragedia, baraczki nada straszą, oprócz tej L

E no, niech takie zostaną te pawilony. Toż to już hit historyczny PRL.

Za PRL budowano jak w Minecraft prosto i solidnie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.