Nad wodą bezpieczniej – nowa inicjatywa Term Cieplickich

Nad wodą bezpieczniej – nowa inicjatywa Term Cieplickich

Cykl zajęć, których celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego zachowania się nad wodą, proponują w tegoroczne wakacje Termy Cieplickie. Początek już za kilka dni.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w środę (21 czerwca) o godzinie 10.00. „Nad wodą bezpieczniej” to inicjatywa przeznaczona dla uczniów jeleniogórskich szkół. W trakcie pobytu na Termach Cieplickich, oprócz zabawy w basenach i na zjeżdżalniach, będzie można uczestniczyć w pokazach ratownictwa wodnego i poznać wyposażenie indywidualne ratownika wodnego, poznać tzw. „duży” sprzęt do ratownictwa wodnego (wóz bojowy straży pożarnej, koordynujący akcje wodne oraz łódź ratowniczą), obserwować pracę nurka prowadzącego poszukiwania pod powierzchnią wody, nauczyć się telefonicznego wzywania pomocy, sztucznego oddychania oraz masażu serca na fantomach czy wziąć udział w ćwiczeniach ewakuacji z niecki basenowej Term Cieplickich.

Do współpracy zaproszono Wydział Oświaty i Sportu Urzędu Miasta w Jeleniej Górze, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, a honorowym patronatem przedsięwzięcie objął Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła.
Organizatorzy zapewniają, że jeśli inicjatywa spotka się z zainteresowaniem ze strony nauczycieli, organizatorów wypoczynku wakacyjnego i rodziców, impreza będzie powtarzana w kolejnych wakacyjnych miesiącach a nawet jesienią.
W wakacje kontynuowana będzie nauka i doskonalenie pływania w Szkole Pana Kropelki. Koszt uczestnictwa w zajęciach przez dwa wakacyjne miesiące będzie wynosił tyle, ile jeden normalny miesiąc roku szkolnego.
Termy Cieplickie przez wszystkie dni wakacji będą czynne codziennie od 6.00 do 23.00.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.