Nagrody i wyróżnienia dla druhów

Naczelnik OSP Rębiszów - Łukasz Hryciew

Łukasz Hryciew, naczelnik jednostki OSP w Rębiszowie najlepszym strażakiem ochotnikiem w plebiscycie Nowin Jeleniogórskich. Jego drużyna zdobyła tytuł najlepszej jednostki. Dziś w Filharmonii Dolnośląskiej nagrodziliśmy laureatów.

W kolejnym plebiscycie na najpopularniejszego strażaka i jednostkę OSP w regionie zgłoszonych zostało 10 druhów oraz 9 jednostek.

Łukasz Hryciew odbierając nagrodę i wyróżnienie w plebiscycie powiedział, że traktuje je jako wyraz uznania dla swojej jednostki i pracy ochotników.

- Zdziwiłbym się, gdyby to inna jednostka z mojej gminy wygrała – żartował burmistrz Mirska, Andrzej Jasiński. - Gdy czasem dzwoni telefon od Łukasza, to nie boję się, że powie mi o jakieś akcji, tylko drżę na myśl, co on mógł znowu wymyślić.

Jednostka OSP w Rębiszowie należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To powoduje, że strażacy muszą nie tylko być wyposażeni w odpowiedni sprzęt i środki, ale też nieustannie szkolić się i podnosić swoje kwalifikacje.

- Mamy 21 druhów, w tym 5 pań. Cieszymy się dużym zaufaniem społecznym. To w naszej pracy najważniejsze – przyznaje Ł. Hryciów.

Jednostka OSP w Rębiszowie ma bogate tradycje, które z reguły przechodzą z ojców na synów, z rodziny do rodziny. Ojciec pana Łukasza przez wiele lat był czynnym strażakiem, a dziś nadal pomaga druhom. Strażacki mundur nosi także żona naczelnika – Edyta oraz jego brat, który jest prezesem OSP.

- Syn Maksymilian powiedział, że też chce być strażakiem, a drugi syn – Florian ma zamiar zostać pilotem – zdradza Ł. Hryciew.
W jednostce służy także kuzynka pana Łukasza. Jest też druhna i druh, którzy są parą, a kto wie, czy w najbliższej przyszłości nie zostaną małżeństwem.

- Poza działaniami typowo ratowniczymi uczestniczymy także w inny sposób w życiu wsi i gminy. W Rębiszowie prowadzimy świetlicę, gdzie organizujemy imprezy integracyjne. Bierzemy udział w festynach i dożynkach, jedziemy tam, gdzie nas zapraszają – dodaje naczelnik.

Ochotnicy z Rębiszowa nie pobierają diet za uczestnictwo w akcjach ratowniczych. Pieniądze te przeznaczają na potrzeby swojej jednostki.

- Życzę wam satysfakcji z pełnionej służby, szkolcie się i bądźcie coraz lepsi – życzył nagrodzonym druhom, Radosław Fijołek, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, który objął patronatem nasz plebiscyt.

W imieniu poseł Zofii Czernow, która także patronowała plebiscytowi, głos zabrała Aleksandra Wochal, dyrektor biura poselskiego. Przekazała ona Ł. Hryciewowi nagrodę od pani poseł i wyrazy uznania za pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Jednostka OSP w Rębiszowie otrzymała także bon na 500 złotych od firmy Poż-RENOVA, sponsora plebiscytu, który druhowie będą mogli wykorzystać na zakupy sprzętu i wyposażenia.

Sponsorami plebiscytu byli także: Real Elektronarzędzia, Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego w Kaliszu, Huta Julia Piechowice, restauracja „BLUES CAFE”, Roxprint – nadruki na odzieży, Księgarnia Matras, Termy Cieplickie i Filharmonia Dolnośląska.

_MG_4829.JPG
_MG_4836.JPG
_MG_4840.JPG
_MG_4843.JPG
_MG_4844.JPG
_MG_4850.JPG
_MG_4854.JPG
_MG_4859.JPG
_MG_4862.JPG
_MG_4868.JPG
_MG_4872.JPG
_MG_4878.JPG
_MG_4881.JPG
_MG_4886.JPG
_MG_4889.JPG
_MG_4900.JPG
_MG_4909.JPG
_MG_4915.JPG
_MG_4918.JPG
_MG_4925.JPG
_MG_4929.JPG
_MG_4937.JPG
_MG_4938.JPG
_MG_4946.JPG
_MG_4951.JPG
_MG_4960.JPG
_MG_4968.JPG
_MG_4972.JPG
_MG_4980.JPG
_MG_4982.JPG

Komentarze (17)

A z pozostałych uczestników kto został wyróżniony za udział?

pkt "24. Zdobywcy pierwszego miejsca w każdej z kategorii zostaną nagrodzeni pucharami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo w każdej kategorii zostaną przyznane wyróżnienia, puchary i dyplomy dla uczestników Plebiscytu." hehe a zaprosili tylko Rebiszów :)

Wielka chała szkoda tylko kasy na sms regulamin mówi co innego a rzeczywistość całkiem inna. Ktoś tu dał ciała.

[quote=Anonimaa]Wielka chała szkoda tylko kasy na sms regulamin mówi co innego a rzeczywistość całkiem inna. Ktoś tu dał ciała.[/quote]

No dokładnie zlekceważyli pozostałych uczestników...

Najważniejsze, że byli najważniejsi. Brawa i gratulacje dla najlepszych strażaków:))))

Jedna z Pań z Rębiszowa??

KUPOWANIE POPULARNOŚCI ZA SMSY ZENADA

Dziwny ten nasz naród , po co gratulować ? Ja tam gratuluję uczestnikom i tym którzy chętnie się w tym bawili i tym co wygrali i tym co o mały włos przegrali Wszystkim. Zdobywanie sponsorów nawet tych małych na naszym terenie i po za nim to nie lada sztuka. Pogratulować!

Przez hejterów przemawia zazdrość!!!

Gratulujemy dla całej jednostki z Rębiszowa która wygrała w obydwóch kategoriach jak również wszystkim pozostałym strażakom i jednostkom które brały udział w konkursie. Widocznie dla wszystkich to była fajna zabawa bo nie było żadnych złośliwych komentarzy. I to chyba nie jest kupowanie popularności strażacy jej nie potrzebują. A przez niektórych przemawia zazdrość. Pełen szacunek dla organizatorów za zorganizowanie konkursu i zorganizowanie nagród dla wygranych o które pewnie też nie było łatwo. Gratuluję :)

Zgadzam się że reszta uczestników została zlekceważona, wszyscy się bawili więc także powinny być zaproszeni na Galę. Wystarczył by uścisk dłoni i pogratulowanie nikt nie wymaga nagród. ( ale co do regulaminu fakt w pkt. 24 miały być wyróżnienia) podium ma zawsze trzy miejsca.
Nikt nie mówi o zazdrości, wygrał najlepszy, lecz reszcie przydało by się chociaż słowo 'dziękuję". Wydaje mi się iż było by im miło, a tak bawili się i ...brak zakończenia :)
Gratuluje Strażakom i i Jednostkom za zaangażowanie w Plebiscycie jak i na co dzień w ich pracy.

Gratuluję strażakom ochotnikom, miło, że ktoś docenia ich pracę. Organizatorzy na pewno zasługują na brawa, wszystkie uwagi komentatorów to tylko nauka na przyszłość. Kto ma lepszy pomysł, to może zorganizować po swojemu. Mam nadzieję, że plebiscyt będzie się rozwijał i stanie się corocznym świętem OSP.

Jako wynik rozumiem zbiorczą tabelę, która pokazuje każde miejsce uczestnika w kolejności od pierwszego do ostatniego. NJ rozumieją to jednak inaczej - to tylko publikacja miejsca 1 ! I tylko takie informacje można było zaleźć w gazecie.
Ponadto został ZŁAMANY punkt 24 Regulaminu, który mówi, że każdy uczestnik Plebiscytu otrzyma dyplom, a niektórzy puchary lub wyróżnienia. Do tej pory - już teraz po oficjalnej ceremonii wręczenia nagród, która miała miejsce wczoraj - nikt z uczestników dyplomu nie otrzymał. Chyba, że wyślą pocztą...ale to by była żenada do potęgi n ...
Acha i czy "najpopularniejszy" oznacza "najlepszy"? - DO PRZEMYŚLENIA!!!!

Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Plebiscyt był przeprowadzony na portalu NJ24. Czyli wyniki na portalu były wszystkich!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.