Nagrody Liczyrzepy 2016 w rękach laureatów

Nagrody Liczyrzepy 2016 w rękach laureatów

Podczas XIX Karkonoskich Spotkań Turystycznych wręczono w Karpaczu nagrody Starosty Jeleniogórskiego Liczyrzepy w siedmiu kategoriach. W sobotniej (8. października), uroczystości w restauracji „U Ducha Gór” uczestniczyły delegacje powiatów partnerskich z Niemiec, prezesi i dyrektorzy firm produkcyjnych i turystycznych, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu jeleniogórskiego, senator Krzysztof Mróz i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie Wojciech Fedyk.

W kategorii Najlepszy obiekt hotelarsko – turystyczny laureatem zostało schronisko „Wysoki Kamień” w Górach Izerskich, które prowadzą Dorota i Józef Gołba. Nagroda Liczyrzepy za Najefektowniejszą promocję powędrowała do Kowar, które zorganizowały cykl imprez w 70. rocznicę kowarskiego sportu. Z wyróżnienia cieszyli się burmistrz Bożena Wiśniewska i prezes MKS Olimpii Janusz Kwak. Laureatem w kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny została Regionalna Pracowania Krajoznawcza Karkonoszy utworzona w porozumieniu z PTTK przy Związku Gmin Karkonoskich. Liczyrzepę odebrał kierownik Krzysztof Tęcza w towarzystwie przewodniczącego ZGK Witolda Szczudłowskiego.

W kategorii Promocja Regionu za stworzenie wakacyjnej oferty „Rodzinne wędrówki śladami Ducha Gór i Skrzatów Karkonoskich” nagrodę otrzymał Urząd Miasta w Karpaczu. Nagrodę odebrały zastępca burmistrza Kamila Cyganek i Magdalena Drewnicka. Za Najlepszą promocję zagraniczną uhonorowano ex aeguo starostę związku miast Aachen (Akwizgran) Helmuta Etschenberga i radnego Axela Hartmanna. W kategorii Za kreatywność służącą budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy przyjaznej turystyce Liczyrzepę odebrał dyrektor GOK-u w Mysłakowicach, radny, przewodnik sudecki, pasjonat fotografii Grzegorz Truchanowicz. Za całokształt działalności na rzecz turystyki nagrodą starosty wyróżniono Macieja Abramowicza. Prestiżowe Liczyrzepy wręczyli starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska i przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Kleśta. W części rozrywkowo - tanecznej Karkonoskich Spotkań Turystycznej wystąpił ludowy zespół „Karkonosze”.

nlstob (1).JPG
nlstob (2).JPG
nlstob (3).JPG
nlstob (4).JPG
nlstob (6).JPG
nlstob (7).JPG
nlstob (8).JPG
nlstob (9).JPG
nlstob (10).JPG
nlstob (11).JPG
nlstob (13).JPG
nlstob (14).JPG
nlstob (15).JPG
nlstob (16).JPG
nlstob (17).JPG
nlstob (18).JPG
nlstob (19).JPG
nlstob (20).JPG
nlstob (21).JPG
nlstob (23).JPG
nlstob (24).JPG
nlstob (25).JPG
nlstob (26).JPG
nlstob (27).JPG

Komentarze (9)

Liczyrzepę powinien dostać Marek Kita.

Kita uważa, że jest najlepszym przewodnikiem w Sudetach.

Kita Marek jest słabym przewodnikiem sudeckim.

Skończył tylko szkołę zawodową.

Marek Kita jest raczej kiepskim przewodnikiem.

Najwybitniejszym przewodnikiem górskim był Tadeusz Steć.

Tadeusz Steć był wielki.
Wykształcony, oczytany, z wielką wiedzą i pasją.

Ciekawe dlaczegoo na trzecim zdjęciu pan Lewandowski ma tak smutną minę!?! Może dlatego że siedzi obok swego dawnego "asystenta"!?!?

Nagrodę w kategorii najlepszy obiekt powinna wygrać Amelkowa Chata na Okraju. Pensjonat z najwyższej półki,żarełko, piwko i gul Bacy(bimberek) ekstra.

moze i masz racje tylko wez poprawke ze to towarzystwo wzajemnej adoracji-dzisaj my tobie jutro ty nam.

Co wspólnego z naszym regionem ma zespół ludowy "Karkonosze" poza nazwą oczywiście? Nic. Przytupajki ze wszystkich stron Polski i nic o naszych górach czy o Dolnym Śląsku. Nadają się na gminne dożynki, a nie na reprezentowanie Karkonoszy. Byłem na tej uroczystości - wszystko pięknie, tylko ta kwestia mnie zażenowała...

A co robi tam kwaczek z burmsitrzową kowar? Po co on tam?? Czyżby szukał nowych znajomych? klika kowarska

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.