Nagrody Liczyrzepy za osiągnięcia w turystyce

Liczyrzepy rozdane Fot. L. Kosiorowski

Podczas XV Karkonoskich Spotkań Turystycznych w Karpaczu, starosta jeleniogórski Jacek Włodyga i przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Rafał Mazur wręczyli tegoroczne nagrody Liczyrzepy za osiągnięcia w turystyce.

Laureaci i nominowani w poszczególnych kategoriach:

Promocja regionu -

Tomasz Łuszpiński za likier karkonoski, wskrzesił tradycję nalewek leczniczych, która kiedyś kwitła w naszym regionie, a potem była znana tylko z przekazów historycznych.

Nominowany: Krzysztof Gąsiorek ze Szklarskiej Poręby za nowoczesny system Skywindows - przekaz z kamer z najatrakcyjniejszych miejsc dla turystów.

 

Najlepszy obiekt hotelarsk-turystyczny:

Hotel Artus w Karpaczu – starannie odrestaurowany budynek z XIX wieku, rozbudowany w znakomitym stylu, wielokrotnie nagradzany. Jest ozdobą spokojnej dzielnicy Wilcza Poręba, położonej wśród karkonoskich lasów.

Nominowany: Hotel Jan w Wojcieszycach.

 

Najlepszy produkt turystyczny:

Huta Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach – otwarta dla turystów, którzy mogą z bliska obserwować proces produkcyjny i zdobniczy. Coraz więcej przyjezdnych uznaje, że huta jest dobrym powodem, by w drodze do Szklarskiej Poręby zboczyć w głównej drogi i zajechać do Piechowic.

Nominowany: Park Bajek w Karpaczu, czyli kraina dziecięcych atrakcji, powstały z inicjatywy Tomasza i Jędrzeja Stanków. Najmłodsi spotykają w nim bohaterów znanych bajek.

 

Całokształt działalności na rzecz turystyki:

Przemysław Wiater ze Szklarskiej Poręby – historyk, historyk sztuki, autor wielu interesujących publikacji na temat naszego regionu, pomysłodawca i organizator licznych przedsięwzięć turystycznych i promocyjnych. Na taką monografię Szklarskiej Poręby, jaką napisał wraz z Ivo Łaborewiczem, zasługują także inne miasta naszego regionu.

 

Kreatywność służąca budowaniu atrakcyjnego wizerunku gminy:

Agata Rome-Dzida i Wacław Dzida – pasjonaci przywracania świetności obiektom historycznym, od wielu lat z pieczołowitością remontują i modernizują pałac w Staniszowie i towarzyszący mu park. Uczynili z niego prawdziwy salon sztuki. Co jednak równie ważne – pałac i park są otwarte dla wszystkich, w Staniszowie każdy więc może spędzić miło czas, a przy okazji docenić klasę gospodarzy.

 

Nominowany: Koło Gospodyń Wiejskich z Podgórzyna – dwanaście niezwykle aktywnych pań, które są skarbcem pomysłów na festyny, wycieczki, imprezy charytatywne. Do tego doskonale gotują i lepią wspaniałe pierogi, kreując i promując kuchnię regionalną. Ich specjalność – pierogi podgórzyńskie, została dodana do menu restauracji Dwór Liczyrzepy w Karpaczu.

 

Najlepsza promocja zagraniczna:

Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie za organizację Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym. Te zawody oglądał cały narciarski świat. Polacy cieszyli się, że wygrała Justyna Kowalczyk. Przede wszystkim jednak Puchar Świata był inwestycją w promocję miasta, regionu i kraju na skalę niespotykaną w historii Kotliny Jeleniogórskiej.

 

Najefektowniejsza promocja:

Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej – jej jeleniogórski oddział organizuje wydarzenia kulturalne na bardzo wysokim poziomie, czego niedawnym przykładem była opera Faust w niezwykłej scenerii pałacu w Wojanowie.

 

Nominowany: Gitarą i... - Borowickie Spotkania z Poezją Śpiewaną, czyli znakomite koncerty odbywające się w pięknym otoczeniu karkonoskiej przyrody. Od lat przyciągają do Borowic tysiące gości.

 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w restauracji Dwór Liczyrzepy.

Liczyrzepy 013.jpg
Liczyrzepy 004.jpg
Liczyrzepy 005.jpg
Liczyrzepy 008.jpg
Liczyrzepy 016.jpg

Komentarze (8)

Dwóch zacnych Ziomów ze Poręby Szklarskiej ...chyle kaptura....:)

Na organizację zawodów miasto zaciągnęlo 3 mln zł kredytu . Do tej pory nie zaczęto jeszcze splacania tego długu. Ile naprawdę nas mieszkańców-podatnikow kosztowała ta zabawa władza nie bardzo spieszy się powiedzieć. Nowe pieniądze trzeba już wyłożyć na następne zawody ,tylko nie bardzo wiadomo skąd je wziąć. Bardzo drogo kosztuje podatnika zabawa pana Sokolińskiego. On jednak sprawia wrażenie. że tym sie nie martwi. Co miesiąc zarabia tyle ile zwykły mieszkaniec przez cały roki i jakos interesik kręci się.Gębusia usmiechnięta od ucha do ucha. Jemu jest dobrze.

człowieku, to ile ty zarabiasz miesięcznie, że jedna pensja Burmistrza Sokolińskiego to dla ciebie roczny zarobek!!!

Człowieku, to nie ja tak mało zarabiam tylko Sokoliński tak dużo. Jak mi nie wierzysz, to sprawdż w jego oswiadczeniu majątkowym i wszystko będzie jasne.A tak na marginesie to pogadaj ze zwykłym mieszkańcem Szklarskiej Poręby a przekonasz się jak żyją tutaj ludzie, gdzie i za ile pracują.

Anonim xyz trzeba sie cieszyć ze nie było euro w SP.Wtedy znacznie wieksze kwoty były bywyprowadzane.

Za ładną sumkę się wypromowali zaradni chlopcy !

Gratulacje dla wyróżnionych i nominowanych.

Zażenowana jestem nagrodą dla pana Sokolińskiego ! W żadnym razie na nią nie zasłużył i on doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Gdyby był człowiekiem honoru, to by tej nagrody nie przyjął.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.