Nagrody prezydenta Jeleniej Góry

Mirosław Wieczorkiewicz - Jeleniogórzanin Roku 2018

PMP – Producent Maszyn Papierniczych – jeleniogórską firmą roku 2018, Karkonoska Akademia Aktywnych Seniorów uznana została za najlepsze stowarzyszenie, zaś Mirosław Wieczorkiewicz, 12-krotny mistrz świata w zapasach weteranów, zdobył tytuł Jeleniogórzanina roku. Na dzisiejszym (7 stycznia) podsumowaniu ubiegłorocznych osiągnięć prezydent Jerzy Łużniak wręczył wyróżnionym firmom i stowarzyszeniom statuetki. Przedstawił także najważniejsze zadania jakie stoją w tym roku przed jeleniogórskim samorządem.

Była to już dziewiąta edycja nagród, przyznawanych w dwóch kategoriach: Firma Roku oraz Organizacja Pozarządowa Roku. - Ich celem jest uhonorowanie firm i organizacji, które w sposób szczególny wyróżniły się w minionym roku, a przez osiągane sukcesy budują również pozytywny, gospodarczy wizerunek miasta – mówił Jerzy Łużniak, gratulując firmie PMP i Bogdanowi Ładzie, członkowi zarządu, który odbierał nagrodę.

Firma Roku 2018 PMP -Producent Maszyn Papierniczych

-Jesteśmy jednym z najstarszych przedsiębiorstw w Jeleniej Górze, istniejemy od 1854 roku, kiedy to H. Fullner postanowił wybudować fabrykę maszyn papierniczych – podkreśla Bogdan Łada. Firma rozwijała się systematycznie i dzisiaj jest potentatem w swojej branży, mając oddziały na całym świecie. - Jeleniej Góry nie zdradziliśmy. Stąd kierujemy naszą korporacją – mówi Bogdan Łada. Promują także miasto podczas spotkań z przedstawicielami oddziałów, którzy przyjeżdżają do Jeleniej Góry.

Konstans z najlepszymi wykładzinami

Nagrodę otrzymała także firma Konstans Grzegorza Stankiewicza, która dostarcza wysokiej klasy wykładziny i podłogi do obiektów przemysłowych, sportowych i szpitalnych. Konstans działa od 1999, ma oddział we Wrocławiu a zasięg ogólnopolski. - Rozpoczęliśmy również sprzedaż towarów i usług do Czech, Niemiec, Słowacji i Danii. Od lat importujemy wykładziny z Holandii, Niemiec, Rosji oraz Węgier – mówi właściciel firmy Grzegorz Stankiewicz.

CodeTwo z Jeleniej Góry w świat

Trzecia statuetka powędrowała do CodeTwo, które w Jeleniej Górze działa od 11 lat a zasięg ma światowy. Jest znaną firmą programistyczną oraz partnerem Microsoft, tworzącą autorskie aplikacje na platformy Office 365 oraz Exchange, z których korzysta ponad 70 000 przedsiębiorstw w 150 krajach na całym świecie – na czele z takimi organizacjami, jak Shell, Facebook, US Coast Guard czy UNICEF. Szymon Szczęśniak z CodeTwo, który odbierał nagrodę przyznaje, że informatyka i ogólnie branża komputerowa mogą rozwijać się nawet w mniejszych miejscowościach. Warunkiem powodzenia jest kadra. - Specjalistów szukamy cały czas – mówi pan Szymon. Zamieszkają tym chętnej w Jeleniej Górze, im więcej będzie w mieście ułatwień i atrakcji dla młodych ludzi.

Aktywni seniorzy w Karkonoszach

Karkonoska Akademia Aktywnych Seniorów została wybrana najlepszą organizacją pozarządową minionego roku. Dzięki niej setki seniorów biorą udział w wycieczkach, pomagają mniej sprawnym kolegom, uczestniczą w różnych kursach. Statuetkę odebrał Lech Rataj, prezes KAAS.

Mirosław Wieczorkiewicz – zawojował 2018 rok

Jeleniogórzaninem, do którego należał miniony rok jest Mirosław Wieczorkiewicz, zapaśnik, trener i sędzia, 12- krotny mistrz świata weteranów w zapasach. Jak zapowiada, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. - Zawsze odbierając medale, podkreślam, jak cenne jest dla mnie wsparcie, które otrzymuję od miasta – mówi pan Mirosław. Obecnie przygotowuje się do mistrzostw świata, które odbędą się w Warszawie.

Mirosław Wieczorkiewicz jest także kandydatem na Sportowca Roku 2018 w plebiscycie Nowin Jeleniogórskich.

nagrody JG (1).jpg
Bogdan Łada
Grzegorz Stankiewicz
Szymon Szczęśniak
nagrody JG (9).jpg
Bogdan łada i Grzegorz Stankiewicz
nagrody JG (13).jpg
nagrody JG (15).jpg
nagrody JG (17).jpg
nagrody JG (19).jpg
nagrody JG (21).jpg

Komentarze (4)

Gratuluję wyżej wymienionym zasług, talentów i działań. Ja za leniwy jestem na zdobywanie świata..

Zdobądź najpierw wykształcenie podstawowe, chociaż to nie jest wymagane.Raczej staraj się zdobyć przychylność kogo trzeba.

Code Two totalna porażka, samoluby i sobki

bla bla bla, nagrody, bla bla bla, nagrody, bla bla bla

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.