Nagrodzeni za wiedzę

Nagrodzeni za wiedzę

- Jesteście najlepsi z najlepszych – mówiła Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty podczas wręczenia stypendium prezesa rady ministrów. Odebrali je wczoraj oficjalnie uczniowie ze szkół regionu jeleniogórskiego i wałbrzyskiego.

- Pamiętajcie, że wiedzę można uzyskać szybko, ale mądrość jest bardziej kapryśna – mówiła Beata Pawłowicz.

Stypendia premiera przysługują uczniom o najwyższej średniej z każdej szkoły. Nagrodzeni będą przez 10 miesięcy otrzymywać po ok. 280 złotych miesięcznie. Łącznie na Dolnym Śląsku wyróżnionych zostało 299 uczniów, z czego 136 z okręgu jeleniogórsko-wałbrzyskiego. To właśnie oni odebrali wczoraj dyplomy i gratulacje. Uroczystość odbyła się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jeleniej Górze.

Z powiatu jeleniogórskiego wyróżnieni zostali: Jadwiga Moruń z LO w Kowarach, Karina Włostowska z LO w Karpaczu, Piotr Bartyzel z technikum w ZSTiL w Piechowicach, Sabina Hinc – liceum ogólnokształcące w ZSTiL w Piechowicach i Agnieszka Tośko - liceum profilowane w ZSTiL w Piechowicach, Sandra Robak z Liceum Ogólnokształcącego w Szklarskiej Porębie, Dominika Wojda ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie.

Stypendyści z Jeleniej Góry: Ernest Cichy – technikum budowlane w ZSOiT, Marta Davidson – III LO, Kinga Suszek – technikum w ZSLiZ nr 2, Anna Sawicka - I LO, Łukasz Mickiewicz – ZST „Mechanik”, Agnieszka Lisowska – technikum w ZSE-T, Aleksandra Pawlus – liceum profilowane w ZSE-T, Martin Kacik – technikum w ZS Elektronicznych, Olga Kawacińska – liceum plastyczne w ZSRzArt, Marcin Łukasz Kuleta – technikum w ZSRzArt, Marta Trusewicz – liceum profilowane w ZSRzArt, Agata Karolina Wasiluk – II LO, Magdalena Kopcik – technikum w ZSLiU, Aleksandra Liska – technikum, w ZSLiZ nr 1.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z UROCZYSTOŚCI WRĘCZENIA STYPENDIÓW

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.