Nagrodzone za medale i promocję

Nagrodzone za medale i promocję

Czeki na 2,5 oraz w jednym przypadku na 5 tysięcy złotych otrzymały wybitne jeleniogórskie sportsmenki – medalistki zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych. To coroczna nagroda prezydenta. – Promują nasz region – podkreślał.

Nagrodzone zawodniczki to, Zofia Tuła, Lucyna Kornobys oraz Katarzyna Dwilewicz. Pierwsza z nich zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski we freestyle’u kajakowym w konkurencji K1K senior, zajęła także drugie miejsce w Pucharze Świata i pierwsze w Pucharze Europy. Katarzyna Dwilewicz z kolei, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego, zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy Juniorów w szachach. Odbyły się one w Rumunii w pierwszych dniach września. Poruszająca się na wózku inwalidzkim L. Kornobys jest natomiast zdobywczynią medali w lekkoatletycznych mistrzostwach świata, które odbyły się w lipcu w Londynie. Zdobyła srebro w pchnięciu kulą i brąz w rzucie oszczepem.

Zofia Tuła i Katarzyna Dwilewicz otrzymały czeki na 2,5 tysiąca złotych, Lucyna Kornobys – na 5 tysięcy złotych.
– Pieniądze pewnie też odgrywają rolę, bo jedna z nich jest studentką, druga uczennicą liceum, ale najistotniejsze jest to, że startując w tych zawodach promują miasto i region – podkreślił Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
– Bardzo mi miło, że zostałam doceniona – przyznała Zofia Tuła. – Nagroda się bardzo przyda, bo już 7 listopada z Tomaszem Czpalickim wylatujemy na mistrzostwa świata we freestylu kajakowym do Argentyny.
– To docenienie naszej ciężkiej pracy – przyznała Lucyna Kornobys. – Dla mnie jest to ważne, gdyż mogę spokojnie zająć się przygotowaniem do kolejnych zawodów i nie muszę myśleć, że trzeba gdzieś zarobić pieniądze na kolejny wyjazd. To pokazuje innym sportowcom, w tym także niepełnosprawnym, że warto ciężko pracować.

sportsmenki3.jpg
sportsmenki4.jpg
sportsmenki5.jpg
sportsmenki6.jpg

Komentarze (4)

Gratulacje dla Pań ,dla jelenigóskich decydentów uwaga aby zaczeli poważnie traktować sport w naszym regionie.I nie chodzi o sport zawodowy ale na poziomie amatorskim czy młodziezowym.Infrastruktury w zasadzie nie ma lub dostęp mocno ograniczony.Stadion na złotniczej,chociażby bieżnia dla biegaczy,orlik przy budowlance zamknięty w niedzielę czy święta.Stadion lubańska,stadion grunwaldzka -sprzedany,trasy rowerowe.O klubach młodzieżowych nie wspomnę.Mieszkańcy jeżdzą po kraju i widzą jak to jest w innych miastach zoraganizowane.

Za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Odzyskane to sp.Wacek utopl sie jeszcze w czystym Bobrze,a teraz ? Mozna poplywac kajakiem,ale kapac sie tam nie radze

znam innych sportowców z j.góry ale ich się pomija!?ciulowatość czy udawactwo a może olewactwo nagminne?Jak dobrze że niebawem wybory.Zapisać i podkreślić wężykiem .pozdrawiam wyborców i znajomych sportowców jeleniej Góry.Góry to wy przenosicie a jeleniej można dokopać inne rogi tuż za rogiem(win klem)

jeśli są lepsi sportowcy, to dlaczego się tym nie chwalą?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.