Najgorętszy weekend lata przed nami

Najgorętszy weekend lata przed nami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed falą upałów. Na Dolnym Śląsku 7, 8 i 9 sierpnia termometry wskażą nawet 32 stopnie.

IMGW wydało dla naszego województwa ostrzeżenie drugiego stopnia. Obowiązuje do poniedziałku do godziny 18. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 26 do 32 stopni. Wiatr ma być słaby i umiarkowany, wschodni. Pod koniec weekendu w górach mogą pojawić się burze, którym będzie towarzyszyć porywisty wiatr do 70 km/h.

Prognoza pogody w górach (na podstawie GOPR)

07/08 - 09.08 (piątek/sobota - niedziela) Zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu i burze. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C. Temperatura maksymalna od 28°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

Według wstępnych prognoz tak słoneczna pogoda powinna utrzymać się do końca miesiąca. Od połowy sierpnia będzie jednak chłodniej.

Ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia oznacza: duże ryzyko udaru słonecznego, zagrożenie życia, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg, duże zagrożenie pożarowe.

Jak przeżyć upały w mieście

Pamiętajmy, by wychodząc z domu stosować kremy z filtrem, pić dużo wody (małymi łykami) i ubrać coś na głowę. W upalny dzień, szczególnie w godzinach od 10.00-11.00 do około 15.00-16.00 (kiedy upał doskwiera najmocniej), z wychodzenia z domu powinny zrezygnować zwłaszcza osoby starsze. Spacery w tym czasie są również niewskazane dla niemowląt i małych dzieci.

Najlepiej wychodzić z domu w godzinach porannych lub wieczornych. W domu, jeśli panuje niższa temperatura niż na zewnątrz, nie otwierajmy okien w godzinach, w których na zewnątrz jest najgoręcej (około 10-16). Wietrzyć najlepiej rano i wieczorem.

Komentarze (5)

Nie Bóg nas karci tylko Matka Przyroda na razie daje ostrzeżenia ,nie poprawimy się to ześle 7 plag.

Gorąco bo pisbolszewicki europoseł grubas Rysiu Czarnecki na nielegalu przytulił 100 tysięcy euro.

kiedy będziesz....???

Nie tylko ON ,całe pis pochłania kasę bo wie że jego dni są policzone .
Kiedyś ludzie z marginesu społecznego trudnili się kanciarstwem ,dziś przeważnie profesorowie ,doktorzy prawa, absolwenci seminarium i wszelkiej maści teologowie .

skąd wiadomo że najgorętszy? jeszcze 1.5 miesiąca lata.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.