Najlepszy sezon koszykarek MKS MOS Karkonosze

Jeleniogórska drużyna  koszykówki kobiet sprawiła dużą niespodziankę. Po dwudziestym, ostatnim w rundzie zasadniczej, i zwycięskim meczu, popularne „Karkonoszki” uplasowały się na wysokim, szóstym miejscu w tabeli I ligi grupy B. To efekt ośmiu zwycięstw (plus 12 porażek, 8 wyjazdowych). Po raz pierwszy od kilku lat podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego zagrają w fazie play out o awans do Basket Ligi Kobiet.

W hali SP nr 10 jeleniogórski zespół wygrał z UKS-em Basket SMS Aleksandrów Łódzki 65:55. Po pierwszej kwarcie gospodynie prowadziły 22:15, do przerwy 35:29. W trzeciej odsłonie Karkonosze też były górą (17:7) i to przesądziło o końcowym sukcesie. W decydującej „ćwiartce” (13:19) ekipa Basketu skutecznie próbowała tylko zmniejszyć przewagę rywalek ze stanu 52:36. Koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego w składzie z najlepszą Ewą Canert (zdobyła 19 pkt, miała 11 zbiórek), zanotowały aż 25 strat piłki, tylko 28,6 procentową skuteczność w rzutach zza linii 6,75 metrów i 50 proc. w rzutach wolnych. Młody zespół trenera Piotra Neydera trafił 17 razy z 38 prób za dwa punkty.

Jeleniogórskie zawodniczki zaliczyły dziewięć „trójek”, 15 asyst i tyle samo przechytów piłki oraz 33 zbiórki, w tym 24 w obronie. Zagrało siedem koszykarek, pięć punktowało. Celnie rzucały Natalia Korczyc (d. Małaszewska) - 23 pkt. (4 „trójki”, 10 zbiórek, 5 asyst) – na zdjęciu z nr 4, Elżbieta Paździerska – 20 (4 x 3, 6 asyst), Katarzyna Mach (na zdjęciu z lewej) i Joanna Pawlukiewicz – po 8 oraz Patrycja Szubrowska 6 pkt. Zmienniczki Celina Kwietoń i Zuzanna Boduch.

W pierwszej rundzie play off koszykarki MKS MOS Karkonosze powalczą z trzecią w tabeli ekipą Enea AZS Poznań (36 pkt.). Jeleniogórzanki mają taki sam dorobek punktowy, co piąty w tabeli I ligi grupy B MUKS Chrobry Basket Głuchołazy (po 28), ale gorszy stosunek „koszy” (minus 142 do minus 42).