Najpierw duży śnieg, teraz oblodzenie

FOT. Lwówek na sygnale

Po wczorajszych opadach śniegu, dzisiaj (4 lutego) prognozy przewidują spadek temperatury i oblodzenie jezdni oraz chodników. Na drogach należy bardzo uważać.

Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu wydało ostrzeżenie I stopnia o oblodzeniu.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Spadek temperatury minimalnej od -1°C do -2°C, a temperatury minimalnej gruntu do -3°C” - czytamy w komunikacie.

Ostrzeżenie dotyczy całego Dolnego Śląska.

Wczoraj na drogach, zwłaszcza lokalnych kierowcy z trudem pokonywali śniegowe zaspy.

Na trasach do Karpacza i Szklarskiej Poręby tworzyły się korki spowodowane nie tylko złymi warunkami, ale także zwiększonym ruchem turystycznym z powodu ferii.

Na przełęczy Okraj auta utknęły w śniegu. Wielu kierowców wybrało się na tę trasę bez łańcuchów na kołach i zatarasowali podjazd.

Na drogach powiatu lwóweckiego auta grzęzły w śniegu.

Dzisiaj nie będzie wcale lepiej.

Opady śniegu przewidywane były w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Od  4 lutego od rana, po spadku temperatury, trasy będą oblodzone i bardzo niebezpieczne.

 

Podobnie złe warunki są w Karkonoszach. Szlaki są zasypane i oblodzone. Bez raków na butach nie ma co się wybierać na wędrówki. Widoczność jest ograniczona. Wieje silny wiatr.

DROGI ZIMA (1).jpg
DROGI ZIMA (2).jpg
DROGI ZIMA (3).jpg
DROGI ZIMA (4).jpg
DROGI ZIMA (5).jpg
DROGI ZIMA (6).jpg
DROGI ZIMA (7).jpg

Komentarze (9)

Bylejakość życia publicznego w JG przełożyła się bezpośrednio na to, jak wygląda miasto w górach, w środku zimy, po opadach śniegu, które jeszcze kilkanaście lat temu były normą. Oby śnieg został odgarnięty zanim zamarznie, bo wtedy dopiero będzie hardcore.

Ojojoj! Jak straszna zima! Ja-cie-nie-mogę! W lutym śnieg spadł w górach! Trzeba jechać, żeby dojechać, a nie zap....ć ukochaną zabaweczką śliczną.

Ehłe hłe

Droga na Okraj powinna zimą być zamknięta w takich warunkach. Odśnieżanie w takich warunkach jest bezcelowe i bardzo kosztowne.Gdzie jest sens wydawać tysiące złotych dla kilku kierowców. Parę kilometrów dalej można jechać przez Lubawkę.

Droga na Okraj to droga krajowa do granicy państwa.... Powinna być utrzymana ZAWSZE BEZ WZGLĘDU NA WARUNKI! Do tego prowadzi w bardzo atrakcyjne turystycznie regiony Czech (o niebo bardziej atrakcyjne od szklarskiej czy karpacza) tym bardziej w ferie powinna być priorytetowa dla turystów którzy mają większe wymagania niż zatłoczone i nietrzymanie polskie "kurorty". Wrocławska dyrekcja dróg krajowych i autostrad ma O OWIĄZEK

Droga na Okraj to droga wojewódzka a nie krajowa !!

Droga na Okraj to droga krajowa do granicy państwa.... Powinna być utrzymana ZAWSZE BEZ WZGLĘDU NA WARUNKI! Do tego prowadzi w bardzo atrakcyjne turystycznie regiony Czech (o niebo bardziej atrakcyjne od szklarskiej czy karpacza) tym bardziej w ferie powinna być priorytetowa dla turystów którzy mają większe wymagania niż zatłoczone i nietrzymanie polskie "kurorty". Wrocławska dyrekcja dróg krajowych i autostrad ma OBOWIĄZEK UTRZYMANIA DROGI! Potwierdza to wyrok sądu!

Obśmiałam się jak norka. Tereny atrakcyjne turystycznie w ferie-jeden mało atrakcyjny stok i kilka malutkich stoczków po stronie czeskiej, gdzie to porównywać do Szklarskiej i Karpacza.Trzeba propagować polskie kurorty a nie obce.

W Karpaczu faktycznie stoki że urywa.....

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.