Napad w parku, sprawca w areszcie

Napad w parku, sprawca w areszcie

Zamaskowany napastnik napadł w parku 16-letniego chłopaka. Kilka razy uderzył go w twarz, a następnie ukradł mu telefon. Na szczęście, bandycie nie uszło to na sucho. Został zatrzymany i grozić mu może do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu po godzinie 21. w jednym z jeleniogórskich parków.

– 16-latek wracając do domu, trzymał w ręku telefon komórkowy – opisuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze. – W pewnym momencie podjechał do niego rowerzysta. Miał on twarz zasłoniętą chustą.
Zastraszył 16-latka, kilka razy uderzył w twarz, a następnie ukradł telefon komórkowy oraz powerbank. Łączne straty właściciel oszacował na ponad 500 złotych.
Pokrzywdzony powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje oraz analizę monitoringu wytypowali 19-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. – Został on zatrzymany. W miejscu, w którym przebywał funkcjonariusze odnaleźli skradziony telefon oraz powerbank – mówi rzeczniczka.
Odpowie za rozbój, za co grozi kara do 12 lat więzienia. Na proces poczeka za kratami. Sąd zdecydował o aresztowaniu go na 2 miesiące.

Komentarze (8)

do piachu z ...

Czy redakcja nie może podać, w którym parku miał miejsce napad? To bardzo ważna informacja dla mieszkańców, którzy po zmierzchu wracają do domu.

A co to za różnica w którym? Każdy park po zmroku , a czasem i w biały dzień może być miejscem, gdzie jakiś bydlak się zaczai :-( Najlepiej unikać takich miejsc po zmroku , lub chodzić z kimś.Czasami lepiej nadłożyć drogi, niż ryzykować.

A może właśnie dlatego, że wszyscy unikają takich miejsc, to jest tam niebezpiecznie? Menele się tam kręcą, bo nie ma ludzi i nie ma latarni. Latarni nie ma, bo miasto nie ma ich dla kogo stawiać, skoro nikt tam nie chodzi. No i koło się zamyka. Gwarantuję, że gdyby przechodziło tamtędy więcej osób, to nie byłoby menelstwa i napadów.

Na zachodzie ludzie wieczorami biegają po parkach, chodzą z psami, spacerują, umawiają się na randki po pracy. W Polsce park kojarzy się z żulem na ławce i ze zniszczonym mieniem.

Zamknij mordę, Wąski!

Fakt, nie mniej jednak pisząc na ten temat wypada podać miejsce zdarzenia. Koło parku Żiżki i Norweskiego są domy mieszkalne.

No on na razie przez dwa miesiące nie zaatakuje. Później go wypuszczą to może taka informacja się pojawi.

Powiesić za jaja.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.