Naprzód Matusiak

Naprzód Matusiak

Po trzydziestu latach pracy rozstał się ze ZREMB-em i założył firmę budowlaną w Warszawie. W Jeleniej Górze natomiast zakłada nową partię - Naprzód Polsko!

Ryszard Matusiak całe swoje dorosłe życie związał z Jelenią Górą. Był działaczem pierwszej „Solidarności”, potem internowano go w stanie wojennym. Po roku 1989 kierował Zarządem Regionu NSZZ „Solidarność” Jelenia Góra. Został później posłem i senatorem. Przez ten cały czas pozostawał pracownikiem ZREMB-u.

- Po trzydziestu latach pracy sprzedałem jednak wszystkie swoje udziały w tej firmie - mówi. - Postanowiłem iść własną drogą gospodarczą. Byłym kolegom z pracy, jeśli tylko będę mógł, pomogę. Nie zapomnę o nich.

Został współwłaścicielem firmy budowlanej w Warszawie. Nowe zajęcie nie pochłania go jednak na tyle mocno, by musiał przebywać w stolicy na stałe. Jeździ tam raz na jakiś czas. Znów bowiem, po kilku latach, zajął się wielką polityką. Otrzymał propozycję stworzenia w naszym regionie nowej partii politycznej - Naprzód Polsko.

- Poprosił mnie o to Janusz Dobrosz były poseł LPR oraz minister, a dziś eurodeputowany, Dariusz Grabowski. - Zgodziłem się. Partia ma charakter centrowy, narodowy, ale nie narodowościowy. Stawia przede wszystkim na gospodarkę. Uważam, że w dobie szalejącego kryzysu jest to dziś kwesta najważniejsza!

„Naprzód Polsko” zaczerpnęła swą nazwę z włoskiej partii Forza Italia (Naprzód Włochy). We Włoszech ma ona charakter prawicowy - konserwatywny. Popularna jest zwłaszcza na bogatej północy tego kraju.

Cały artykuł w „Nowinach Jeleniogórskich” nr 4/2008.

Komentarze (2)

Połączyć z UPR-em,choć już raz było,ale może by tak spróbować.Pod rozwagę daję,tym bardziej,że prezesem UPR-u jest Bolesław Witczak,inż logistyk. :whistle:

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.