Narciarskie medale w MMP

Mariusz Dziadkowiec-Michoń

Na 1250 - metrowej pętli w Szelmencie koło Suwałk rozegrano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. W kategorii U-23 startowali zawodnicy urodzeni w latach 1991 – 1993. W biegu indywidualnym stylem klasycznym na dystansie 10 km (8 okrążeń), srebrny medal ze stratą 16 sekund do Mateusza Ligockiego (NKS Trójwieś Beskidzka), wywalczył narciarz ze Śnieżki Karpacz Mariusz Dziadkowiec – Michoń. Brązowy krążek odebrał Piotr Skowron z MKS-u Karkonosze – Sporty Zimowe Jelenia Góra (strata do zwycięzcy 31 sekund).

W biegu kobiet na 5 km (4 x 1250 m) piąte miejsce zajęła Ewa Buchla, szóste jej siostra Kamila. W czołowej dziesiątce zmieściła się Karolina Maruszczak (wszystkie z Karkonoszy). Szybsze od jeleniogórskich zawodniczek były Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne), Magdalena Kozielska (UKS Regle Kościelisko), Dominika Hulawa (AZS AWF Katowice) i Magdalena Czucz (UMKS Tomaszów Lubelski).

W MMP przeprowadzono nietypowe biegi sprinterskie stylem dowolnym. Mistrzostwo Polski U-23 zdobyli narciarze, którzy uzyskali najniższą sumę czasów z dwóch biegów, eliminacyjnego i finałowego. Na najwyższym stopniu podium ponowni stanęli Mateusz Ligocki i Ewelina Marcisz. Młodzieżowym wicemistrzem kraju został Piotr Skowron (MKS Karkonosze – SZ JG), brązowym medalistą Mariusz Dziadkowiec – Michoń (KS Śnieżka Karpacz). Poprawiły swoje lokaty siostry Buchla (MKS Karkonosze - SZ). Ewa była czwarta, Kamila piąta.

Ostatnią konkurencją młodzieżowych mistrzostw Polski były nietypowe biegi łączone. Bieg stylem dowolnym rozegrano jako bieg pościgowy, czyli zawodnicy i zawodniczki wyruszali na trasę według różnic czasowych w wcześniejszych biegów stylem klasycznym. O kolejności decydowało miejsce na mecie. W kategorii kobiet trzeci złoty krążek wywalczyła Ewelina Marcisz, czwarta przebiegła Ewa Buchla, szósta Katarzyna Buchla. Bieg mężczyzn zdominowali Mateusz Ligocki i „srebrny” Mariusz Dziadkowiec – Michoń. Poza podium znalazł się Piotr Skowron.

W punktacji klubowej MMP zwyciężył MKS Karkonosze – SZ JG przed UKS-ami: Trójwieś Beskidzka i Regle Kościelisko.