Nareszcie! Odcinek A18 do remontu

Nareszcie! Odcinek A18 do remontu

Ponad 70-kilometrowy południowy odcinek autostrady A-18 z Olszyny do Golnic zostanie wyremontowany. Ta informacja z pewnością ucieszy kierowców, którzy jeżdżą do Polski od strony Berlina.

Remont zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. – To inwestycja, na którą kierowcy czekali od lat. Stan techniczny nawierzchni jezdni południowej jest zły. Na całym odcinku występują spękania podłużne i poprzeczne, a także wykruszenia i ubytki w płytach betonowych, co jest odczuwalne podczas podróży – powiedział. – Nawierzchnia jest niejednorodna, ponieważ najbardziej zniszczone płyty betonowe pokryto masą bitumiczną.

Z tego też powodu na wielu odcinkach tej drogi obowiązują ograniczenia prędkości do 60 kilometrów na godzinę.
Minister podjął decyzję o skierowaniu do realizacji tej inwestycji, ze środków z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Zadanie obejmuje budowę ponad 70 km nowej jezdni autostrady, w podziale na kilka kilkunastometrowych odcinków. Zakres zadania obejmuje m.in.: dostosowanie istniejącego układu drogowego do parametrów autostrady, budowę Miejsc Obsługi Podróżnych, modernizację węzłów autostradowych, budowę dwóch dróg powiatowych, budowę dróg poprzecznych i podłużnych (dojazdowych), budowę Obwodu Utrzymania Autostrady, budowę systemów utrzymania i zarządzania autostradą, budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej, budowę urządzeń związanych z ochroną środowiska (w tym przejść dla zwierząt), zabezpieczenie terenów rolnych i leśnych.
Inwestycję poprowadzi oddział GDDKiA w Zielonej Górze. Przetarg dla pierwszych odcinków (Olszyna) zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Oddanie do ruchu poszczególnych odcinków południowej jezdni A18, z uwagi na różny stopień zaawansowania prac przygotowawczych, jest planowane w latach 2021-2023.
Północna jezdnia autostrady jest w dobrym stanie, gdyż wybudowano ją w 2007 roku.

 

Jak się jeździ drogą nr 18? Można zobaczyć na filmie, opublikowanym przez internautę.

See video

Komentarze (14)

Czas Najwyższy !!!

Dziękujemy senatorowi Krzysztofowi Mrozowi w zaangażowane się w powyższej sprawie.

Tia .......

Ta bo on to miał tu coś do powiedzenia

Senator Mróz dużo zrobił dobrego. Posłanka Machałek w tej sprawie nic nie pomogła.
Obydwoje są z PiS-u, a jakże krańcowo różni.

"Senator Mróz dużo zrobił dobrego" - w toalecie ?

"Stan techniczny nawierzchni jezdni południowej jest zły." - łagodnie powiedziane. Stan nawierzchni jest tragiczny.

Wreszcie doczeka się remontu.

Warto zauważyć, że droga będzie remontowana w pełni z pieniędzy budżetowych bez wsparcia Unii. To do tych, którzy jęczą, że cała kasa idzie na 500+, a drogi robi nam unia. Nic bardziej mylnego.

Panie Mróz co z przetargiem na projekt łącznika do S3. Dlaczego ten przetarg jest okryty taką tajemnicą? Dla każdego z nas ten niby przetarg na projekt to przedwyborcza pisowska lipa. Niech pan wreszcie powie prawdę mieszkańcom Kotliny!

PiS rządzi 2 lata ,PO z jej poprzedniczkami 26 .

co ty pier...lisz ...

Pisowcy naprawą ścieżkę którą wybudował ich idol 90 lat temu!

Zobaczcie na stare nagrania z obrad miasta-pan senator zawsze mówił"zastanówmy sie jeszcze" a teraz już sie nie zastanawia. Bravo

Rachu nie z unijnych czyli tych Polaków co pracują i płacą podatki. Nieroby na socjalu tylko obciążają budżet państwa. Pogonić do roboty niech się dołożą.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.