Nasi kajakarze zdominowali Mistrzostwa

fot. Tomasz Czaplicki i Zofia Tuła

Kolejny sukces freestylowych kajakarzy z z Karkonoskiego Klubu Kajakowego, Zofii Tuły i Tomasza Czaplickiego – obronili tytuły Mistrzów Polski na XIII Otwartych Mistrzostw Polski we freestyle’u kajakowym. Dwa tygodnie wcześniej mistrzowski duet zdobywał medale na Mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa Polski rozegrano na torze w Krakowie. O tytuły rywalizowali profesjonaliści i amatorzy. Wśród pań, profesjonalistek
W konkurencji zawodowców kobiet Zofia Tuła już w eliminacjach złamała granicę 1000 pkt. za dwa przejazdy. W finale nasza kajakarka poprawiła rekord życiowy (w punktacji ICF) - 823,33 pkt. Drugie miejsce zajęła Izabela Fidzińska (KK Helix), a trzecia była Agata Sobieraj-Jakubiec (KKK Kraków). Zofia Tuła jako jedyna w tym roku uzyskała ponad 800 punktów w pojedynczym przejeździe w punktacji ICF.
Wśród mężczyzn zawodowców tytuł Mistrza Polski obronił świeżo upieczony Mistrz Europy - Tomasz Czaplicki, który w swoim najwyżej ocenionym przejeździe finałowym, otrzymał 1186,67 pkt. Drugie miejsce zajął Bartosz Czauderna (KKK Kraków), a brąz wywalczył Michał Sobieraj-Jakubiec (KKK Kraków) z notą 546,67 pkt.
Rozegrano również kategorię międzynarodową, gdzie triumfował aktualny Mistrz Świata - Jaquim Fontane Maso z notą 1320 pkt.
Na tym nie koniec jeleniogórskich sukcesów – także amatorzy z naszego regionu zdominowali rywalizację. W kategorii amatorów złote medale powędrowały do kajakarzy z klubu SKK Morzkulc, uczących się pod okiem Tomasza Czaplickiego w szkole Czaplickifun – Dariusza Staniszewskiego i Zuzanny Staniszewskiej. Druga wśród kobiet była Magdalena Tomasik z krakowskiego klubu AKTK Bystrze, a trzecie miejsce zdobyły ex aequo Jolanta Chary z KKK Jelenia Góra oraz Kinga Gruca z AKTK Bystrze. Srebro i brąz wśród amatorów wywalczyli: Marcin Chara i Maciej Maciejewski reprezentujący Karkonoski Klub Kajakowy z Jeleniej Góry.
- Tegoroczne mistrzostwa wypadły nieźle. Oboje obroniliśmy tytuły Mistrzów Polski, co nas oczywiście cieszy, ale największą satysfakcje sprawiły nam wyniki uczniów naszej szkoły kajakowej. Na sześć możliwych do zdobycia medali w kategoriach amatorskich, aż 5 wywalczyli nasi uczniowie. Wśród tych medali były oba złota. Cieszę się, że poza umiejętnościami, nasi kajakarze mieli frajdę ze startu. Zdecydowana większość z nich wzięła udział w zawodach po raz pierwszy w życiu, świetnie się przy tym bawiąc. Razem z Zosią, jako trenerzy tej fajnej grupy, cieszymy się z ich sukcesów i rozpiera nas duma – ocenia mistrzostwa Tomasz Czaplicki.

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął Karkonoski Klub Kajakowy z Jeleniej Góry. Tegoroczne Mistrzostwa Polski pokazały potęgę Jeleniej Góry na arenie krajowej. Jelenia Góra już zapisała się w historii freestyle’u kajakowego mając zawodników, którzy zdobyli pierwsze w historii medale Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy. Nasi kajakarze starają się o rozbudowę miejsca treningowego w Jeleniej Górze, tak by kajakarstwo w tym regionie, zarówno to wyczynowe, jak i amatorskie, mogło się jeszcze bardziej rozwijać. Trzymamy kciuki za to, żeby Jelenia Góra słynęła nie tylko z najlepszych zawodników we freestyle’u kajakowym, ale także ze wspaniałego miejsca do uprawiania tej dyscypliny.

(na podstawie informacji T. Czaplickiego)
 

Zofia Tuła_Mistrzostwa Polski_ photo by Tomasz Czaplicki (1280x853).jpg
Zofia Tuła_ photo by Tomasz Czaplicki (1280x853).jpg
Tomasz Czaplicki_ Mistrzostwa Polski Freestyle kajakowy _ photo Zofia Tuła (1280x853).jpg
Tomasz Czaplicki 2_ Mistrzostwa Polski Freestyle kajakowy _ photo Zofia Tuła (1280x853).jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.