Nastoletni włamywacz pod kluczem

Nastoletni włamywacz pod kluczem

19 – letniego mężczyznę, który w grudniu ubiegłego roku dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej szesnastu włamań i kradzieży, zatrzymali policjanci. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze, zatrzymany dopuścił się w grudniu ubiegłego roku co najmniej 16 przestępstw w Jeleniej Górze. Ma on na koncie włamania i kradzieże do samochodów i pomieszczeń gospodarczych. Nastolatek kradł wszystko co miało dla niego jakokolwiek wartość, między innymi: elektronarzędzia, dokumenty, lampy oświetleniowe z budynków. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą nie mniej niż 25 tysięcy złotych.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych okradzionych, a oni szacują poniesione przez siebie straty. Niewykluczone, że lista przestępstw popełnionych przez nastolatka jest jeszcze dłuższa. Część prowadzonych przez policję spraw w przeszłości zostało już umorzonych, a po zatrzymaniu sprawcy na nowo podjętych.
Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przyznał się do popełnienia tych czynów,  za które teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Komentarze (2)

za kradzież elektronarzędzi, lamp, dokumentów -do 10 lat więzienia! za zabicie po pijaku autem dwóch osób -do 12 lat więzienia!no i gitara!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.