Nasz pływak wśród najlepszych w kraju

Fot. Archiwum klubu

Zawodnik klubu Just Swim Szymon Wawryca rewelacyjnie zaprezentował się podczas Zimowych Mistrzostw Polski juniorów w pływaniu, które odbyły się w Olsztynie.

Był to dla Szymona pierwszy w życiu start na tak prestiżowej imprezie. W trzydniowej rywalizacji (9-11 marca) poradził sobie doskonale. Pobijając znacząco (o kilka, a nawet kilkanaście sekund) swoje rekordy życiowe na każdym dystansie, trzykrotnie kwalifikował się z porannych wyścigów eliminacyjnych do finałów B a raz do bezpośredniej walki o medale w finale A.

 

Na 50m stylem klasycznym z czasem 33,83 zajął ostatecznie 19. miejsce (w finale popłynął nieco wolniej niż w eliminacjach gdzie uzyskał wynik 33,69). Na dwukrotnie dłuższym dystansie tym samym stylem uplasował się na 14 pozycji z czasem 1:12,73. Płynąc ostatnią długość pływalni niefortunnie lekko zachłysnął się wodą i uciekły cenne części sekundy, które mogły zapewnić pływakowi MUKP zwycięstwo w finale B.

 

W bardzo wyczerpującym wyścigu na 400m stylem zmiennym z czasem 5:16,23 zajął 18. miejsce. W swojej koronnej konkurencji 200m stylem klasycznym Szymon wypadł bardzo dobrze. Z eliminacji wyszedł z piątym czasem - 2:34,93. Nie oszczędzał się, nie kalkulował, parł do przodu. Po południu zabrakło trochę sił aby poprawić rezultat i finałowy wyścig zakończył ostatecznie na doskonałej 8. pozycji, uzyskując czas 2:36,69. We wszystkich startach w stylu klasycznym Szymon uzyskał II klasę sportową 14-latków oraz dla rocznika starszego (II/15).

 

– Szymon to bardzo pracowity, zaangażowany i utalentowany zawodnik. Robi znaczące postępy. Rewelacyjny start w Zimowych Mistrzostwach Polski na pewno będzie mobilizacją do kolejnej ciężkiej pracy, której efekty będziemy mogli podziwiać już latem podczas Mistrzostw Polski na długiej pływalni – mówi trener klubowy zawodnika Marcin Binasiewicz.

Do finałów A kwalifikuje się 10 najszybszych pływaków z porannych eliminacji, którzy w popołudniowych wyścigach finałowych walczą o medale i miejsca 4-10. Do finałów B natomiast kwalifikują się zawodnicy, którzy w porannym bloku zawodów zajmowali miejsca 11-20 i o takie też lokaty walczą w sesji wyścigów popołudniowych.

alim0642_1.JPG
alim0649_1.JPG
dsc00226_1.JPG
dsc00228_1.JPG

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.