Nasze kąpieliska pod lupą policji

Nasze kąpieliska pod lupą policji

Jeleniogórscy policjanci przeprowadzili kontrolę kąpielisk strzeżonych w Jeleniej Górze i okolicach. Jak wypadły?

W kontrolach uczestniczyli przedstawiciele służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, m.in. Wodnego Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej w Jeleniej Górze .

– Policjanci sprawdzali trzeźwość ratowników, dokumenty uprawniające ich do wykonywania takich zadań oraz rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą – informuje podinspektor Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji.
Działania były podjęte w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji „Bezpieczne Wakacje”.
W pierwszej kolejności kontrola przeprowadzona została na terenie Basenu MOS przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze, a następnie na basenach w Miłkowie, w Mysłakowicach oraz w Kowarach przy zbiorniku retencyjnym, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.
– Funkcjonariusze nie stwierdzili żadnych uchybień jeśli chodzi o trzeźwość i uprawnienia ratowników – mówi podinspektor Bagrowska. – W Kowarach policjanci pouczyli mężczyznę oraz dwójkę dzieci, którzy pomimo zakazu, kąpali się w zbiorniku retencyjnym.

basen4.jpg
basen6.jpg

Komentarze (3)

Kontrola na koniec wakacji rychło w czas.

Brawo dla basenu w Miłakowie. Koniec sierpnia a woda czysta i przejżyata jak wisac na zdjęciu. Od lat tzymacie wysoki poziom super.

Zimna a nawet lodowata . Standard europejski.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.