Nasze szkoły w rankingu Perspektyw

Fot. UM Jelenia Góra

W Auli Politechniki Wrocławskiej miała miejsce uroczystość, której celem było uhonorowanie czołowych dolnośląskich szkół w Dolnośląskim Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019. Politechnika Wrocławska jest jednym z partnerów „Rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących i techników” tworzonego od 21 lat przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy. Finał Dolnośląski był regionalnym podsumowaniem po finale Rankingu Liceów i Techników Perspektyw, który odbył się 10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wyczytanie szkół i wręczenie dyplomów oraz symbolicznych upominków dyrektorom nagrodzonych placówek. Jelenia Góra ma powód do dumy: w Rankingu Maturalnym Techników Dolnego Śląska w 2019 r. 2 miejsce otrzymało Technikum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, 3 miejsce Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych.
W Rankingu Liceów Dolnego Śląska w 2019 r. w pierwszej dziesiątce najlepszych liceów i w tym roku utrzymało swoją pozycję I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego lokując się na 10 miejscu. Jeleniogórski „Żerom” w klasyfikacji ogólnopolskiej zajął 134 miejsce i tym samym po raz kolejny zdobył Złotą Tarczę. Złota Tarcza przyznawana jest dwustu najlepszym szkołom w kraju. W województwie dolnośląskim „Żeroma” wyprzedziły licea wrocławskie oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu (67 miejsce w kraju i 6 na Dolnym Śląsku. Wzorem ubiegłych lat nasze najlepsze liceum nie opuszcza dziesiątki najlepszych szkół w województwie. W tegorocznym rankingu przeanalizowano wyniki 2126 liceów ogólnokształcących, a głównym kryterium były wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych. Na dalszych miejscach uplasowały się stale rywalizujące ze sobą o palmę pierwszeństwa szkoły regionu; m. in. II Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w Legnicy (145 miejsce w kraju i 11 na Dolnym Śląsku), I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy (277 miejsce w kraju i 18 na Dolnym Śląsku), II Liceum Ogólnokształcące im Cypriana Kamila Norwida, które zostało sklasyfikowane na 358 miejscu w kraju i 24 na Dolnym Śląsku oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bolesławcu (403 miejsce w kraju i 30 w województwie.
- Pedagogom i uczniom szkół, które zostały objęte rankingową klasyfikacja, a zwłaszcza tym, które zajęły w nim wysokie miejsca należy się szczególne uznanie a także życzenia dalszego rozwoju oraz utrzymania wysokich i zdobywania coraz wyższych pozycji względem innych podobnych placówek w kraju z korzyścią dla jakości edukacji uczącej się tam młodzieży – powiedział Paweł Domagała, naczelnik Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jeleniej Góry

MK1_9985.jpg
4.jpg
6.jpg
MK1_9697.jpg
MK1_9704.jpg
MK1_9758.jpg
MK1_9788.jpg
MK1_9959.jpg

Komentarze (21)

Brawo Śniadecki vel Budowlana. Najlepsze Technikum

A jakie tam jest technikum w Sniadeckim ?

Senator Krzysztof Mróz (PiS), to wzór dobrego polityka.
Poseł Marzena Machałek (PiS) nie sprawdza się - zadomowiła się w Warszawie.

Poseł Machałek chętnie zagłosowała w Sejmie za rzezią drzew.

Od początku 2017 r. można było bez pozwolenia ciąć drzewa.
Wycięto tym sposobem w miastach i miasteczkach Polski ponad
6 mln zdrowych drzew.
Teraz mamy smog.

Senator Krzysztof Mróz zdobył zaszczytne 2 miejsce podczas ostatnich wyborów na prezydenta Jeleniej Góry.

Posłanka Marzena Machałek kandydowała kilka lat temu na prezydenta Jeleniej Góry i zajęła dalekie miejsce. Nie jest akceptowana przez jeleniogórzan.

Brawo Elektronik

Warto przypominać, że w 1997 Żerom był 10 w Polsce!!!

W ogólnym rankingu - Elektronik 11, Ekonom 14na Dolnym Śląsku - brawo !

A najlepsze miejsce 2 - technikum w ŚNIADECKIM. BRAWO

Ranking maturalny techników. Mój Boże, gdyby tak zrobić ranking techników pod względem zdawalności egzaminów zawodowych, to byłaby niespodzianka. Jaja by były, że tak powiem i pierwsi ostatnimi, zaś ostatni... :-)

Tu akurat racja - ważniejsze są wyniki egzaminów. W końcu po to wybiera się technikum, żeby zawód mieć!

"W województwie dolnośląskim „Żeroma” wyprzedziły licea wrocławskie oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu (67 miejsce w kraju i 6 na Dolnym Śląsku". Więc nie ma się specjalnie czym chwalić. Jeżeli dobrze zrozumiałem, każde liceum we Wrocławiu jest lepsze od Żeroma.

Fajnie by było gdyby dyrekcja Żeroma dbała o dobry poziom nauczania, a nie przypisywała sobie tylko zasługi korepetytorów.

Święte słowa. Patrząc na sposób prowadzenia zajęć z chemii rozszerzonej to zupełnie nie rozumiem dlaczego nauczyciele strajkują. Zajęć praktycznie nie ma, a jeżeli się coś wydarzy i nauczyciel się pojawi to są prowadzone w sposób katastrofalny, bo to chyba nie jest normalne, kiedy nauczyciel mówi, że marnuje na ucznia czas. To jeden z przykładów.

A może, powinno się napisać, że to chodzi o jedną z nauczycielek chemii, bo druga uczy bardzo dobrze, a nie pisać ogólnie o lekcjach.

Wszyscy wiedzą, o którą nauczycielkę chemii chodzi. Zbyt głośno jest o tej sprawie, już nie tylko na forum szkoły.

Jeszcze rankingami się podniecacie. Dziś nie trzeba się uczyć , żeby lepiej zarabiać niż nie jeden mgr.

Menadżerka liceum Żeromskiego tylko umie stawać do zdjęcia i kwiatki w rączkach trzymać, a jak uczniowie atakują nauczyciela to milczy i robi dziwne miny.

Nauczyciel jest urzędnikiem państwowym. Atakowany powinien sprawę zgłosić na policję i po temacie.

To co się dzieje odnośnie chemii w żeromie utwierdza mnie w przekonaniu, że uczeń w szkole liczy się na samym końcu.

Hit na dzisiaj :) Agata Dziarmagowska - Incomplete

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.