Nie kradnij choinki!

Zdj. KMP Jelenia Góra

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Szklarska Poręba prowadzą działania mające zapobiec kradzieżom choinek oraz przeciwko osobom na quadach i crossach, którzy nielegalnie wjeżdżają do lasu i na górskie szlaki.

Ostatnio policjanci oraz strażnicy sprawdzali czy w lasach koło Starej Kamienicy nie dochodzi do nielegalnej wycinki i kradzieży choinek. Wspólne działania leśników i mundurowych mają przede wszystkim zapobiec niszczeniu przyrody oraz kradzieżom na terenach leśnych.

Takie działania jeleniogórscy policjanci wspólnie z strażnikami prowadzą od wielu lat. Ich celem było zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach i górskich szlakach. Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, dokonują istotnej szkody przyrodniczej.

Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł.

Komentarze (11)

proszę o zainteresowanie się i zgłaszanie do odpowiednich służb że drajw klub organizuje motopasterkę na tesco w noc wigilijną, chyba nikt by nie chciał żeby ktoś z nas lub ktoś z naszych bliskich idąc na normalną pasterkę do kościoła zginą pod kołami któregoś z tych miłośników motoryzacji którzy będą całą noc ujeżdżać po Jeleniej

Ty co nie potrafisz zgłosić ? Próbujesz mierny trollu coś ograć czyimiś rękami?

A gdzie Ty p.a.j.a.c.u. będziesz popylał na pasterkę? Do Tesco?

Haha dobre u mnie zafsze muj Janusz jak dżewo z lasu wywozi to upaczy sobie ładnom hoinke I mamy;) to tak coroczna tradycja. A te motory to fajne majom!pojeździła by na takim!

Kary są za niskie.Moja propozycja 5000 zł,z tego 1000 zł dla policjanta lub strażnika który dokona zatrzymania.Skuteczność oraz odstraszanie będzie skuteczniejsze.

Las jest wspólnym dobrem. Chcesz choinkę - zetnij sobie.

Rzeki również są wspólnym dobrem. Nie korzystaj z wodociągów i idź po wodę do rzeki. Ulice są wspólnym dobrem, więc możesz walnąc klocka na środku ulicy.

Może policjanci niech się zajmą nielegalną wycinką drzew w lasach przez Lasy Państwowe. Wystarczy pójść do lasu i zobaczyć na własne oczy co się dzieje, jak żyję to za komuny w lasach na tak ogromną skalę nie widziałem nigdy wycinki drzew. Teraz lasy wszystkie wyglądają jak same stojące kikuty jedne drzewo od drugiego na 30-70 metrów a przy leśnych duktach drogach ogrom wywożonego drzewa, tylko przez cały rok słychać piły, nasze państwo z niczym się nie liczą a kolejne pokolenie mają w czterech literach, brak słów, Wszyscy milczą i udają że wszystko jest ok.

Proponuję sprawdzić mieszkańców Trzcińska, co roku późnym wieczorem łażą do lasu i ścinają co ładniejsze drzewka bo przecież tradycja.

Najładniejsze choinki są w Mniszkowie.Do wyboru ,do koloru ,od małej po dużą!Taka tradycja

To gotowe choinki rosną w lasach? A ja durny zawsze ubierałem drzewko w domu bo myślałem że z lasu to tylko świerka można przynieść. A to czasy postępowe i choinki gotowe już w lasach rosną.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.