Nie ma co zwlekać z wnioskiem o 500 plus

Wnioski można składać osobiście w siedzibie MOPS-u, przy al. Jana Pawła II w Jeleniej Górze.

– Jeśli ktoś planuje złożyć wniosek o 500 plus, to prosimy, aby zrobił to teraz, a nie czekał do samego końca – apeluje Wojciech Łabun, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze.

Do czwartku (10 sierpnia) po południu jeleniogórski MOPS otrzymał blisko tysiąc wniosków od rodzin, które są zainteresowane kontynuacją korzystania z tego świadczenia. – Wpłynęło 576 wniosków w formie papierowej oraz 391 w formie elektronicznej – wylicza dyrektor. – Szacujemy, że to około jedna czwarta wszystkich, którzy w naszym mieście są zainteresowani skorzystaniem z tego programu.

Zgodnie z terminarzem, osoby, które złożą wnioski do końca sierpnia, będą otrzymywały świadczenie regularnie od 1 października. W zasadzie więc nie odczują przerwy w otrzymywaniu świadczenia. Osoby, które wniosek złożą wnioski od 1 do ostatniego września, otrzymają świadczenie do końca roku, z wyrównaniem od października. Dyrektor apeluje do mieszkańców, którzy jeszcze nie złożyli wniosku na nowy okres, a zamierzają to zrobić, by nie zwlekali na ostatnią chwilę. – Spodziewamy się lawiny wniosków pod koniec sierpnia. Lepiej złożyć je teraz, kiedy nie ma tłumu chętnych i nasi pracownicy będą mogli swobodnie je przyjąć – mówi Wojciech Łabun.

Komentarze (2)

tylko kombinatorzy i oszusci biora 500+.... normalni ludzie pracuja i zyja z wlasnej pracy a nie licza na zasilki,.... 99 % tych co biora zasilki to pijacy i narkomani

Debil to debil...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.