Nie żyje Józef Kosiński, człowiek zasłużony dla jeleniogórskiego sportu

Nie żyje Józef Kosiński, człowiek zasłużony dla jeleniogórskiego sportu

Odszedł Józef Kosiński, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego, pracownik działu organizacji imprez sportowych MDK Jelenia Góra oraz człowiek zasłużony dla jeleniogórskiego sportu.

O śmierci nauczyciela poinformowało I Liceum Ogólnokształcące w Jeleniej Górze.

Józef Kosiński urodził się 2 lutego 1931 roku w Muszkatówce (obecnie wieś na terenie Ukrainy). Wraz z rodzicami i rodzeństwem opuścił jednak wchód i zamieszkał w Kożuchowie (województwo lubuskie), a zaraz potem w Szklarskiej Porębie - na krótko, gdyż od 1952 roku został pełnoprawnym jeleniogórzaninem i pozostał nim aż do śmierci. Od urodzenia interesował się sportem, dlatego postanowił poświęcić mu całą swoją zawodową karierę. Po ukończeniu Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, rozpoczął pracę w I Liceum Ogólnokształcącym w Jeleniej Górze im. Stefana Żeromskiego, na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego. W międzyczasie ożenił się i został ojcem trojga dzieci.

W swojej karierze zawodowej miał okazję prowadzić lekcje z WF-u w Zespole Szkół Budowlanych, jak i Zespole Szkół Chemicznych. Zawód nauczyciela wykonywał do roku 1990. Był instruktorem piłki siatkowej i członkiem PTTK, a w latach 1991-1994 pracował jako ławnik w jeleniogórskim sądzie. Jako nauczyciel zdobył wiele nagród. Jako człowiek kochał kontakt z młodzieżą i poświęcał się dla innych.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 28 listopada 2020 roku o godzinie 12.30 na Nowym Cmentarzu w Jeleniej Górze. Msza Święta poświęcona pamięci Józefa Kosińskiego odprawiona zostanie 28 listopada 2020 roku o godzinie 7.30 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Komentarze (3)

Panie profesorze:
Dziękuję za lekcje.

Spokojnego snu Panie profesorze - dziękuje za wpojenie miłości do siatkówki i biegów przełajowych

Tyleż plusów co minusów?
Pewnie jest[było] coś na rzeczy...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.