Nie żyje Mieczysław Bojko

Nie żyje Mieczysław Bojko

Znany, dolnośląski poszukiwacz skarbów Mieczysław Bojko zmarł 6 marca. Miał 62 lata. Grono zaprzyjaznionych poszukiwaczy uczestniczyć będzie w pogrzebie pana Mieczysława w strojach moro i z wykrywaczami metalu, jako symbol sympatii dla zmarłego.

Pan Mieczysław był bardzo aktywny. Był wielkim pasjonatem historii. Poszukiwał skarbów, dawnych dokumentów, śladów z przeszłości w Bolkowie pod górą Ryszarda, na Przełęczy Kowarskiej oraz w wielu innych miejsach naszego regionu. Swoje poszukiwania opisał barwnie w książce.

Koledzy eksploatorzy wspominają go jako fantastycznego gawędziarza.

"Oby po drugiej stronie miał dogodne warunki i ogrom terenów do eksploracji" - czytamy we wpisach pod informacją o jego śmierci.

" Mietek miał swoje opowiadania i tajemnice. Zabrał je ze sobą do grobu. Teraz już wie gdzie są największe skarby Dolnego Śląska" - piszą koledzy o panu Mieczysławie.

Pogrzeb odbędzie się 14 marca o godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym w Mysłakowicach.

Komentarze (8)

To bardzo przykra i zaskakująca wiadomość. Znaliśmy sie od wielu lat i była to przyjazna znajomość. Wiele przegadaliśmy o ciekawostkach związanych z tajemnicami ukrytymi w naszej okolicy. Wymienialiśmy swoją wiedzę i pomysły. Mietek był bezkompromisowym poszukiwaczem i otwartym człowiekiem. Poświęcił się swojej pasji - mimo że los i złośliwość niektórych ludzi bardzo Mu to utrudniało. Zal że już się nie spotkamy i nie pogadamy o ciekawych sprawach. Spoczywaj Mietku w spokoju.

za dużo wiedział

Anonimjhjghjhjh a po czy sądzisz ??

Parę dni temu napisałem do niego w sprawie skrytek Hansa Franka. Wcześniej pisał, że było ich 7. Prosiłem o informację o dokumentach i się nie doczekałem. Panie Mietku, spoczywaj w spokoju.

Parę dni temu napisałem do niego w sprawie skrytek Hansa Franka. Wcześniej pisał, że było ich 7. Prosiłem o informację o dokumentach i się nie doczekałem. Panie Mietku, spoczywaj w spokoju.

Bojko odnalazł na Przełęczy Kowarskiej i sprzedał Niemcom dokumentację obozu Gross rosen z listą strażników. Za ten czyn powinien być z -bojko-towany w środowisku poszukiwaczy. Za pieniądze mafii odfkopywał sztolnie pod Wzgórzem Ryszarda w Bolkowie, zamieszany w wiele ciemnych spraw, więc nie gloryfikujcie tej postaci bo nie warto.

Przestańcie doszukiwać się drugiego dna. Zmarł. Cześć Jego pamięci i dokonaniom i Cicho - Sza. Dajcie Mu już spokój.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.